اخبار خودرو

شیوه تعیین قیمت متعارف خودرو اعلام شد

عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان امروز در جلسه  تنظیم بازار گفت: قیمت‌‌های جدید خودرو که فردا اعلام می‌شود، مشمول خودروهایی که تحویل آنها به تعویق افتاده، نمی‌شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با بیان اینکه خودروسازان مکلفند که هر ماه میزان تولید‌ات خود را به سازمان حمایت اعلام کنند، افزود: سازمان حمایت هر سه ماه یکبار میزان تولید و عرضه خودرو را رصد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه محدودیت‌هایی برای ثبت‌نام متقاضیان پیش فروش خودرو در نظر گرفته شده است، گفت: داشتن 18 سال سن و گواهی نامه برای پیش خرید خودرو الزامی شده است.

تابش با تاکید بر اینکه سند خودروهای پیش فروش شده تا یک سال در رهن باقی خواهد ماند، اظهار داشت: هر کد ملی که در سه سال گذشته خودرویی پیش خرید نکرده، قادر به ثبت‌نام برای خرید خودرو خواهد بود.

رییس سازمان حمایت تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بیان داشت: همچنین متقاضیان خرید خودرو نباید دارای پلاک جاری باشند و این موضوع از نیروی انتظامی استعلام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه کلیه شرکت‌ها مکلفند قیمت‌ مصوب را درج کنند، بیان داشت:  قیمت خودرو درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود قیمت متعارف در کف بازار است.

تابش بیان داشت: سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور، نمایندگی‌های خودروساز و بازرسان مکلفند معیار قیمت را فرمول مذکور قرار دهند و بازرسان باید هر گونه گران‌فروشی را به تعزیرات گزارش کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *