اخبار خودرو

صنایع خودروسازی با استفاده از چرم مصنوعی به جای واقعی کنار می‌آیند

چرم طبیعی دیگر یکی از گزینه های برتر در خودروها نیست؛ حتی در خودروهای لوکس.

اکنون برخی از سازندگان خودرو توجه جدی تری نسبت به نگرانی خریداران به پایداری و بهزیستی حیوانات نشان می دهند. شمار زیادی از شرکت های خودروسازی اکنون یا به طور کلی از مصرف چرم حیوانات خوددرای می‌کنند، یا تنها در صورت تقاضای مشتری – بطور سفارشی و آن هم با هزاران دلار هزینه اضافی – صندلی‌ها و فرمان خودرو را با چرم طبیعی می پوشانند.

مارک لیشته رئیس طراحی در شرکت آئودی می گوید، چرم مصنوعی برای این شرکت سازنده آلمانی خودروهای لوکس، یکی از دلایل فروش بیشتر آنها است.

zimg 001 16

مارک لیشته در نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس در مورد آئودی «ئی- ترون جی تی» صحبت می کند – ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸دو خودروی مفهومی آئودی، «ئی – ترون جی تی» و «ئی – ترون کیو ۴» عاری از محصولات حیوانی خواهد بود و چرم مصنوعی یا به اصطلاح چرم «وگان» جای چرم طبیعی را خواهد گرفت و صندلی و دسته صندلی ها، روی فرمان، کنار پنجره ها، روی داشبورد و دیگر بخش‌های داخلی آنها با مواد بازیافت شده ساخته خواهد شد.

حتی موکت کف کابین خودرو نیز از تورهای ماهیگیری قدیمی و بطری های پلاستیکی بازیافت شده، ساخته خواهند شد.

آقای لیشته می گوید دو دختر نوجوان او، که هر دو «وگان» هستند و از محصولات و غذاهای حیوانی پرهیز می کنند، علت این تصمیم گیری بود. وی به شبکه خبری «ای بی سی» گفت، آنها «به من گفتند که نمی‌خواهند روی گاو مرده بنشینند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *