اخبار خودرو

عجلانی دراکوما ابرخودرویی از امارات

نمایشگاه خودروی دوبی، امسال میزبان یک ابر اتومبیل خاص از شرکت عجلانی موتورز بود. این خودرو دراکوما نام دارد و به گفته سازنده طراحی آن از محصولات لامبورگینی الهام گرفته شده است.

عجلانی دراکوما از طراحی بسیار هیجان انگیزی برخوردار بوده و خودروهای حاضر در فیلم های علمی تخیلی را در ذهن تداعی می کند. شاید با دیدن این خودرو فکر کنید که نیروبخش آن موتوری بسیار حجیم، مشابه با نمونه 12.3 لیتری V16 به کار رفته در Devel Sixteen باشد، اما باید گفت که یک موتور V8 نصب شده در قسمت میانی، وظیفه تامین نیروی مورد نیاز را بر عهده دارد.

 

ajlani-dragon (1)

درباره جزئیات موتور مذکور اطلاعات چندانی در دست نیست، اما می دانیم که خروجی آن با موتور 8 لیتری W16 و چهار توربوی بوگاتی ویرون سوپر اسپرت برابر است، یعنی چیزی در حدود 1200 اسب بخار قدرت.

بشار عجلانی مدیرعامل شرکت اماراتی عجلانی در مصاحبه با تاپ گیر به یک نکته جالب اشاره کرده و گفته در کنار طراحی، در فرایندهای ساخت دراکوما از کمپانی پاگانی الگوبرداری شده است؛ حال این الگوبرداری دقیقا چه مفهومی دارد، مشخص نیست. آقای عجلانی به تمجید از آقای هوراچیو پاگانی پرداخته و اضافه کرده به دلیل تعهد بالا به کیفیت، او را همواره ستایش می کند.

 

ajlani-dragon (10)

آقای عجلانی افزوده شاسی دراکوما هنوز به تایید نهایی نرسیده و سازنده در حال بررسی چند گزینه است. فارغ از شاسی، بدنه دراکوما از فیبرکربن ساخته شده تا وزن آن در کمترین مقدار ممکن حفظ شود.

درهای جدیدترین ابر اتومبیل اماراتی ها مشابه با “بال های اژدها” باز می شوند، هر چند تمامی تصاویر کنونی، خودرو را با درهای بسته به نمایش می گذارند. متاسفانه از داخل کابین دراکوما نیز هیچ تصویری منتشر نشده و مدل حاضر در نمایشگاه دارای شیشه های کاملا دودی است.

 

ajlani-dragon (7)

آنطور که اعلام شده نسخه موجود در حقیقت یک پروتوتایپ بوده و نسخه نهایی در 5 سال آینده راهی بازار خواهد شد. در صورت موفقیت شرکت عجلانی در عرضه دراکوما، تنها 99 دستگاه از آن به فروش خواهد رسید. خریداران این خودرو خواهند توانست تمامی قسمت های آن را مطابق میل خود شخصی سازی کنند.

 

ajlani-dragon (3)

 

شایان ذکر است در سال های اخیر چند شرکت خودروسازی در امارات متحده عربی تاسیس شده، اما بیشتر آنها نتوانسته اند طبق برنامه پیش رفته و محصولی موفق را در مقیاس جهانی عرضه کنند. حال باید منتظر ماند و دید که عجلانی موتورز به چه سرنوشتی دچار خواهد شد و آیا خواهد توانست با تولید دراکوما به رویای مدیرعامل خود رنگ واقعیت ببخشد یا خیر.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *