اخبار خودرو

فراخوان سانتافه و سورنتو به دلیل احتمال آتش‌سوزی

کیا و هیوندای سرانجام پس از چندین نمونه آتش‌سوزی راضی به اعلام فراخوانی برای خودروهای آمریکایی شدند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “موتور1″، تعداد خودروهای هیوندای برای فراخوان به بیش از 100 هزار دستگاه می‌رسد که شامل سانتافه‌ و سوناتا تولید شده بین 2011 تا 2014 می‌شود.

فراخوان اعلام شده در میان خودروهای کیا به خودروهای ساخت 2011 تا 2018 باز می‌گردد و در این میان فراخوان سورنتوها به تولید بین سال‌های 2012 تا 2018 مربوط می‌شود.

فراخوان سانتافه و سورنتو به دلیل احتمال آتش‌سوزی/ کیا و هیوندای ریسک آتش‌س.زی محصولات خود را بررسی می‌کنند

فراخوان کیا شامل 939 هزار دستگاه اپتیما، 425 هزار سورنتو و 312 هزار اسپورتیج با موتورهای 2 لیتری T-GDI و 2.4 لیتری GDI می‌شود.

این دو خودروسازی قصد دارند خودروهای مورد نظر را بررسی کرده و یک واحد را برای پیشگیری از یاتاقان زدن روی آن نصب کنند. این واحد به نمایش لرزش‌هایی می‌پردازد که سرآغاز و شروع مشکلات موتور و احتمالا یاتاق است. پیش‌بینی می‌شود  در نمونه‌های گذشته آسیب به لوله سوخت پرفشار باعث نشت سوخت و آتش سوزی شده باشد که در فراخوان، اصلاح شده و به کمک واحد نصب شده روی موتور هشدار لازم به راننده را اعمال می‌کند.

فراخوان سانتافه و سورنتو به دلیل احتمال آتش‌سوزی/ کیا و هیوندای ریسک آتش‌س.زی محصولات خود را بررسی می‌کنند

لرزش‌ها باعث می‌شود تا چراغ هشدار دهنده چک روشن شود. همین روند خودرو را در دور آهسته نگه داشته تا از اعمال فشار بیشتر به آن جلوگیری کند.

هنوز معلوم نیست که نمایندگان داخلی این 2 خودروساز فراخوانی را برای این مشکل در ایران داشته باشند که عصر ایران این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *