اخبار خودرو

فروش روغن‌موتورهای تقلبی در بشکه‌های اصلی

فروش روغن‌موتورهای تقلبی در بشکه‌های اصلی

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت: این متهمان با جعل برند روغن‌موتورهای معتبر، اقدام به فروش روغن‌موتورهای تقلبی می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند در تشریح این خبر اظهار کرد: مدتی پیش یکی از شرکت‌های معتبر ایرانی در زمینه تولید روغن‌موتور خودرو، با مراجعه به این پایگاه پرونده‌ای در زمینه جعل برند روغن‌موتورهای شرکت خودشان، در بشکه‌های ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری شکایتی مطرح کردند.

وی افزود: با اعلام این مطلب، تیمی از مأموران این پایگاه برای بررسی موضوع وارد عمل شدند که طی تحقیقات انجام‌شده مشخص شد سه متهم سابقه‌دار، تحت پوشش یک شرکت جعلی اقدام به پخش روغن‌موتورهای نامرغوب در پوشش بشکه‌هایی که برندهای آن جعلی است می‌کنند و این مساله به حیثیت شرکت اصلی لطمه وارد کرده است.

این مقام انتظامی، عنوان کرد: با توجه به سرنخ‌های اولیه به دست آمده از چند فروشگاه، بالاخره آدرسی مربوط به یک کارگاه در منطقه امین آباد تهران به دست آمد و با مراجعه کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارگاه مذکور، مشخص شد افرادی با بکارگیری پسران نوجوان از اتباع افغانی در این کارگاه مشغول به ریختن روغن‌موتورهای بی کیفیتی در بشکه‌های جعلی با برندهای معتبر موجود در بازار هستند.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی کارآگاهان در این کارگاه مشخص کرد فردی با همدستی دو تن از همدستانش، یک کارگاه دایر کرده که در آنجا متهمان با پر کردن روغن‌موتورهای بی کیفیت در بشکه‌هایی جعلی و ساختگی به حجم ۲۰ و ۲۲۰ لیتری معتبر موجود در بازار، روغن‌موتورهای جعلی را به شکل برندهای معتبری درآورده بودند روانه بازار می‌کنند.

وی با اشاره به این مطلب که در این رابطه سه متهم بازداشت و همگی به پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند، گفت: با تشکیل پرونده‌ای در این زمینه در شعبه هفتم دادسرای شهرری بازجویی‌های اولیه از این افراد صورت گرفت، که طی آن یکی از متهمان اصلی این پرونده در بازجویی‌ها به کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ گفت که من و همدستانم روغن‌موتورهای فله‌ای موجود در بازار را که همگی بازیافتی و دارای کیفیت پایینی هستند، خریداری می‌کردیم، بعد از آن همین روغن‌های بی کیفیت را درون بشکه‌های شرکت‌های معتبر تولید روغن‌موتور که آنها را از بازیافتی‌ها خریداری کرده و یا بشکه‌هایی که با استفاده از رنگ و شابلون آنها را به شکل ظرف روغن‌موتورهای معتبر موجود در بازار در آورده بودیم، می‌ریختیم و پلمپ می‌کردیم، سپس این بشکه‌های روغن‌موتور را با ترفند فروش قیمت زیر بازار به مشتریان ثابت خود می‌فروختیم.

گفتنی است، متهم دیگر پرونده در تحقیقات انجام‌شده اظهار داشت که به همراه همدست سال گذشته نیز چنین اقدامات مجرمانه‌ای را انجام داده که در آن پرونده به همراه همدستش در کارگاهی که در اسلامشهر دستگیر شده‌اند اما پس از رهایی از زندان مجدداً اقدامات مجرمانه خود را آغاز کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند، رئیس پلیس پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطر نشان کرد: با دستور دادیار شعبه هفتم دادسرای شهرری، متهمان برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *