اخبار خودرو

فناوری جادویی جدا کننده صدا هیوندایی

شاید والدین آینده دیگر مجبور نباشند بر سر صدای موسیقی در حال پخش در خودرو یا نوع آن با نوجوانان و فرزندان بحث و دعوا کنند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “موتور1″،  حدود یک سال پیش خبری در خصوص یک فناوری عجیب مطرح شد که به هر یک از سرنشینان خودرو امکان می‌داد، بدون استفاده از ابزارهایی مانند “هدفون” به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند. فناوری عجیبی که بیشتر شگفت‌انگیز و جادویی به نظر می‌رسد.

فناوری جادویی جدا کننده صدا هیوندایی

اینک هیوندایی قصد دارد این فناوری را که  “ناحیه جداکننده صدا” نام دارد به درون خودروهای دو سال آینده خود راه دهد و شادی تمامی سرنشینان خودرو را فرآهم آورد.

کانگ دوک ئی، مدیر و محقق بخش لابراتوار “صدا، ارتعاش و سختی” NVH هیوندایی در این خصوص گفت: مشتریان در دوره ناوبری خودران‌ها خواستار افزایش شخصی‌سازی گزینه‌های سرگرمی در خودرو هستند که شامل فناوری خلاقانه‌ای مانند جداسازی سامانه صوتی می‌شود.

وی گفت: ما امیدواریم برای راننده و سرنشین یک خودرو فضای صوتی مستقل، تجربه رانندگی راحت و فضای حمل و نقل سرگرم‌کننده را رقم بزنیم.

فناوری جادویی جدا کننده صدا هیوندایی

این فناوری نیاز به هدفون‌ها در طول رانندگی را از میان می‌برد. فناوری جداکننده صدا که با علامت اختصاری SSZ شناخته می‌شود از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند متصل شده و باعث می‌شود هر فرد بدون شنیدن صداهای مزاحم به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهد.

از طرفی این سیستم باعث ایزوله کردن محیط برای راننده می‌شود تا بدون سر و صدای موسیقی مورد علاقه سرنشینان به صدا و علائم سیستم ناوربری توجه نشان دهد. در این فضا سرنشینان می‌توانند بدون استفاده از گوشی ویژه در فضای ایزوله خود به شکلی محرمانه با تلفن صحبت کرده و دیگران صدای وی را نشنوند.

فناوری جادویی جدا کننده صدا هیوندایی

هیوندایی از سال 2014 در حال کار روی این فناوری است. پخش‌کننده‌های صدا در این سیستم صداها با توجه به مرزبندی صندلی‌ها به همپوشانی صدا روی موج‌های خاص منجر می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *