اخبار خودرو

قطعات تقلبی با بالاترین قیمت در فروشگاه های اینترنتی فروخته می شود!

پرشین خودرو: به دنبال افزایش شکایات از فروشگاه های اینترنتی قطعه یدکی، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل از مردم خواست تا تعیین تکلیف این فروشگاهها از هر گونه خرید بدون بررسی خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پس از تاثیر افت نرخ ارز بر کاهش فشارها و دغدغه های ناشی از قیمت و کمبود قطعات یدکی در بازار، موضوعی که این روزها موجب نگرانی و افزایش شکایات در بازار قطعه یدکی خودرو شده، فروش اینترنتی قطعات یدکی است.

کسب و کار اینترنتی به ویژه فروشگاه های آنلاین در سال های اخیر به خصوص با افزایش مشکلات اقتصادی وافزایش بیکاری، رونق بسیاری یافته و روز به روز فعالیت در این فضا در حال گسترش است به طوری که روزها شاهد افزایش سایت های اینترنتی خرید و فروش کالا و گسترش فعالیت جوانان در فضای مجازی هستیم. اقدامی که هر چند می تواند اشتغال و درآمدی را برای فعالان در این حوزه به همراه داشته باشد اما به طور قطع نبود نظارت بر فعالیت بر این بخش مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

file 19564

در میان سایت ها و صفحه های رنگارنگی که در سالهای اخیر در فضای مجازی برای فروش آنلاین کالا و ارائه خدمات ایجاد شده، ورود به بازار فروش قطعه یدکی نیز اقدامی است که این روزها داد بسیاری از خریداران را به لحاظ قیمت و کیفیت درآورده و آمار شکایات از این فروشگاههای گاها بی نام و نشان فروش قطعه یدکی را افزایش داده است.

در همین زمینه سید مهدی کاظمی سخنگوی اتحادیه و مسئول رسیدگی به شکایات صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو با اشاره به افزایش فروش اینترنتی قطعه یدکی به خریداران هشدار داد: تا تعیین تکلیف این فروشگاه ها از خرید اینترنتی بدون بررسی قطعات یدکی خود داری کنید.

وی با توجه به افزایش آمار شکایات از این فروشگاهها گفت: بیشتر فروشگاههای اینترنتی قطعه یدکی فاقد مجوز کسب و کار اینترنتی هستند بنابراین از مصرف کنندگان درخواست می شود تا زمان تعیین تکلیف و کسب مجوز لازم این فروشگاهها، از خرید از این فروشگاههای اینترنتی خودداری کنند.

کاظمی اظهار داشت: بسیاری از افرادی که اقدام به ایجاد فروشگاه اینترنتی قطعه یدکی کرده اند فاقد تجربه و شناخت و همچنین جا و مکان مشخص هستند و همین مساله موجب شده که اقدام به فروش قطعات تقلبی و بی کیفیت با چندین برابر قیمت کنند.

این مقام مسئول در اتحادیه لوازم یدکی خودرو با اشاره به اینکه عمده شکایات از فروشگاه های اینترنتی مربوط به کیفیت و قیمت قطعات یدکی است، تصریح کرد: فقدان مجوز و عدم دسترسی به اطلاعات این فروشگاهها موجب شده در تماس اتحادیه با این فروشگاهها و طرح شکایات خریداران، نه تنها زیر بار شکایات مشتریان نروند بلکه با قطع تماس از هر گونه پاسخ گویی ممانعت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *