اخبار خودرو

مانیان خودرو خودروهای لوکس چینی هونگچی را به بازار ایران می آورد؟

مانیان خودرو قصد دارد خودروهای هونگچی را تولید و به بازار ایران عرضه کند. خودروهای Hongqi در ردیف خودروهای لوکس چینی قرار دارند که در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه آنها به بازار خواهیم بود.

شرکت مانیان خودرو طی سال‌های گذشته فعالیت خود را با نام گسترش طراحی و تولید قطعات آهنگری خودرو به انجام می‌رسانده و اکنون با تغییر نام قصد دارد به صورت مستقل در حوزه تولید خودرو ورود کند. در همین راستا طبق اسنادی که در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شده، این شرکت اخیرا افزایش سرمایه‌ای را در نظر گرفته است که نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک شاهد تولید خودرو توسط این شرکت خواهیم بود.

جزئیات تولید خودرو هونگچی توسط مانیان خودرو

در هیئت‌مدیره مانیان خودرو نمایندگان شرکت‌هایی چون پرشیا خودرو، شتاب کار، یاتاقان بوش ایران، بازرگانی امید آرکا و صنایع فورج البرز حضور خواهند داشت. از این رو شرکت مانیان خودرو به بازوی تولیدی شرکت پرشیا خودرو تبدیل می‌شود و خودروهای هونگچی در این شرکت خودروسازی به تولید خواهد رسید.

طی سال ۹۸ خبرهایی در خصوص این که شرکت پرشیا خودرو خواهان تولید محصولات لوکس گروه FAW است، منتشر شد و حتی موفق شد نمایندگی هونگچی در ایران را نیز به دست آورد، اما اکنون مشخص شد شرکت مانیان خودرو محصولات این برند لوکس چینی را در ایران به تولید خواهد رساند و شرکت پرشیا خودرو وظیفه شبکه فروش و خدمات پس از فروش این محصولات را بر عهده می‌گیرد.

مانیان خودرو

خودروهای چینی هونگچی در مدل‌های جدید شباهت زیادی به محصولات مزدا دارند و این موضوع در بسیاری از خودروهای گروه FAW نیز دیده می‌شود. در لیست ایمن‌ترین خودروهای بازار چین شاهد نام سدان H5 هونگچی هستیم که در سال ۲۰۱۸ توانست لقب ایمن‌ترین خودرو تولیدی و مونتاژی در چین را از آن خود کند. هم‌اکنون شرکت هونگچی سدان‌های H5 و H7 و شاسی بلندهای HS5 و HS7 را به تولید می‌رساند.

منبع

مطالعه کنید:

هونگچی H9 سدان لوکس چینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *