محاسبه مصرف سوخت لحظه ای در دنا و دنا پلاس

مصرف سوخت لحظه ای یکی از امکاناتی است که خودرو های روز دنیا در اختیار مشتریان خود می گذارند. مصرف سوخت در برخی خودروها تنها با یک نشانگر ساده پشت صفحه کیلومتر و در برخی خودروهای به روزتر بر روی مانیتور قابل مشاهده می باشد.

مصرف سوخت دنا

چرا مصرف سوخت لحظه ای مهم است؟

جواب این سوال چندان پیچیده نیست ، همه قطعات و سیستم های خودرو دست به دست یکدیگر می دهند تا در حداقل مصرف سوخت خودرو را به حرکت درآورند حال اگر این مصرف سوخت بیش از حد متعارف و یا بیش از مقداریست که تولید کننده برای آن تعریف کرده است نشان از عدم عملکرد درست سامانه های خودرو دارد ، در واقع خودرو باید زیر ذره بین قرار گیرد تا ایرادات آن از بابت مصرف سوخت بالا مشخص گردد تا در آینده از ایجاد صدمات جدی به قطعات جلوگیری گردد.

خودروهای دنا و دنا پلاس اگرچه در ظاهر بروزتر از خودروهای تولید داخل همرده می باشند اما بهره ای از اینگونه امکانات نبرده اند اما با هزینه ای اندک می توانید این امکان را برای خودرو خود فراهم نمایید

مینی دیاگها

وسیله ای کوچک و کاربردی هستند که با اتصال به پورت دیاگ خودرو امکان محاسبه مصرف سوخت را برای شما فراهم می کنند

این دستگاهها معمولا از سه طریق می توانند با ای سی یو و تلفن همراه شما ارتباط برقرار کنند بلوتوث ، وای فای و کابل روشهای متداول اتصال می باشند.

این دستگاه ها بر روی تلفن همراه و یا تبلت شما نیاز به یک نرم افزار ویژه OBD دارند تا بتوانند با ای سی یو خودرو ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را پردازش نمایند.

ن.جه داشته باشید که سازگاری دستگاه مینی دیاگ با ورژنهای مختلف ای سی یو باید تست گردد دو مدلی از مینی دیاگی که در بالا مشاهده می نمایید با ای سی یو بوش ۷.۴.۹ خودروهای دنا و دنا پلاس و یا دنا پلاس توربو سازگاری دارند. هنگام خرید سعی کنید تا از فروشنده مهلت تست گرفته و آنرا بر روی خودروی خود امتحان کنید.

قابل ذکر است امکانات مینی دیاگها محدود به مصرف سوخت لحظه ای نمی باشد ، امکاناتی همچون خواندن خطاها ، پاک کردن خطا، اطلاعات مربوط به سنسورها، دریچه گاز و … را نیز در اختیار شما می گذارد.

 

توجه شما را به فیلمی در ارتباط با محاسبه مصرف سوخت لحظه ای خودرو دنا جلب می کنیم:

دناروید
دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. مرتضی گفت:

    آپدیت جی پی اس و تغیر مولتی مدیا لطفا راهنمای بیشتر از کارایها و کارکردهاش بذاری ممنون

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید