نقد، بررسی و معرفی خودرو

مرسدس بنز SLE شوتینگ بریک، نگاهی به آینده‌ی SL

فروش مرسدس بنز SL چند وقتی است که کاهش یافته و ژرمن‌ها مجبور شده‌اند این خودرو را برای هفتمین نسل خود کاملاً دگرگون نمایند.

Mercedes Benz SL63 AMG 2017
بنا به گزارش‌های مختلف، مرسدس بنز تلاش دارد SL را دوباره احیا کرده و آن را به خودرویی متمرکز روی راننده تبدیل کند. به منظور انجام چنین کاری، AMG در فرایند توسعه‌ی خودروی مورد بحث دخیل خواهد بود. SL جدید همچون نسل بعدی AMG GT از معماری اسپورت مدولار MSA سود خواهد برد.

Mercedes Benz SL 1
اما اگر مرسدس تصمیم بگیرد نسل جدید SL را کاملاً متفاوت طراحی کند اوضاع چگونه خواهد بود؟ امره هوسمن یکی از طراحان صنعتی است که رندری متفاوت از یک SL کاملاً جدید تجسم کرده است.

mercedes benz sle shooting brake 1
این خودرو که SLE نام گرفته دارای قوای محرکه‌ی الکتریکی بوده و جایگاه آن از یک رودستر به شوتینگ بریک تغییر یافته است. اگرچه استفاده از قوای محرکه الکتریکی یک تغییر مهم محسوب می‌شود اما فرم بدنه‌ی شوتینگ بریک نیز در عین ایجاد تغییرات اساسی باعث بهبود فضای بار و کابین می‌شود.

mercedes benz sle shooting brake 3
و باید اذعان کرد طراحی SLE مجازی خیلی خوب از کار درآمده است. استفاده از قوای محرکه‌ی الکتریکی باعث شده جلوپنجره‌ی سنتی مرسدس جای خود را به صفحه دیجیتالی بزرگی بدهد که می‌تواند موارد مختلفی را نمایش دهد.

mercedes benz sle shooting brake 2
تنها تشابه بین SLE و نسل فعلی SL کاپوت طویل است. البته مدل مفهومی مورد بحث دارای خط سقف روان و گیرایی است که شاید فضای سر زیادی را تهیه نکند اما چشمگیر به نظر می‌رسد. در نمای عقب نیز چراغ‌های LED، شیشه‌ی نازک و خروجی‌های اگزوز دوبل به چشم می‌خورند. البته دلیل استفاده از خروجی اگزوز در یک خودروی الکتریکی را نمی‌دانیم!

منبع : pedal.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *