مرسدس GLC 350e پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ به صورت رسمی معرفی شد

مرسدس بنز glc 350 e

اینستاگرام دناروید

در حالی که بسیاری منتظر رونمایی از خودروی مفهومی مرسدس بنز Vision EQ S در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۹ هستند، این شرکت آلمانی در این نمایشگاه از یک خودروی هیبریدی جدید رونمایی کرد. مرسدس GLC 350e پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ یک خودروی فیس لیفت بوده که نسخه استاندارد آن در ماه مارس و در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ معرفی شده است.

تغییرات ظاهری این خودرو نسبت به مدل استاندارد آن بسیار کم است؛ با این حال تغییرات صورت گرفته در بخش فنی می‌تواند خریداران را نسبت به تصاحب آن ترغیب کند.

مرسدس GLC 350e پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ از یک موتور بنزینی و یک موتور برقی بهره می‌برد. موتور بنزینی این خودرو ۴ سیلندر و ۲.۰ لیتری بوده که همراه با موتور برقی، قدرتی برابر با ۳۱۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۷۰۰ نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌دهد.

در حالی که قدرت تولیدی موتورها در مقایسه با مدل ۲۰۱۹ تغییری نداشته، گشتاور آن افزایش چشمگیری، ۱۴۰ نیوتن متر داشته است. این افزایش گشتاور به علت استفاده از نسل سوم فناوری پلاگین هیبریدی است.

علاوه بر استفاده از نسل سوم تکنولوژی پلاگین هیبریدی، این خودروی آلمانی به‌جای گیربکس ۷ سرعته خودکار به یک نمونه ۹ سرعته مجهز شده است. موتور الکتریکی برای کار با جعبه دنده خودکار ۹G-Tronic بازطراحی شده و سیستم پلاگین هیبریدی آن باعث افزایش قابل توجه حجم قدرت و گشتاور شده است.

در این خودرو از مبدل گشتاور جدیدی استفاده شده که دارای سیستم قفل کلاچ است. علاوه بر این کلاچ، یک کلاچ دیگر نیز برای حالت رانندگی تمام الکتریکی در میان موتور بنزینی و الکتریکی نصب شده است.

ظرفیت شارژ مرسدس GLC 350e پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ برابر با ۷.۴ کیلووات بوده که نسبت به ظرفیت شارژ ۳.۶ کیلوواتی مدل قبلی افزایش چشمگیری داشته است. مرسدس بنز اعلام کرده برد این خودرو در حالت تمام الکتریکی برابر با ۴۶ تا ۴۹ کیلومتر بر اساس NEDC است.

این برد بر اساس WLTP به ۳۹ تا ۴۳ کیلومتر کاهش پیدا می‌کند. مدل قبلی بر اساس اعلام EPA، در حالت تمام الکتریکی بردی برابر با ۱۴.۵ کیلومتر داشت. این خودروی آلمانی به جای باتری ۸.۷ کیلووات ساعتی مدل قبلی، به یک باتری ۱۳.۵ کیلووات ساعتی مجهز شده است.

خریداران با استفاده از شارژر ۱.۲ کیلوواتی در مدت زمان ۸ ساعت شارژ باتری این خودرو را از ۱۰ درصد به ۸۰ درصد می‌توانند برساند که البته با استفاده از شارژر ۳.۸ کیلوواتی، این مدت زمان به کمی بیش از ۲ ساعت می‌رسد. سرعت مرسدس GLC 350e پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ در مدت زمان ۵.۶ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که نسبت به مدل قبلی بهبودی ۰.۶ ثانیه‌ای را از خود نشان می‌دهد.

حداکثر سرعت این خودرو اعلام نشده؛ با این حال حداکثر سرعت مدل ۲۰۱۹ آن به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت می‌رسید. حداکثر سرعت این خودروی آلمانی در حالت تمام الکتریکی به ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مرسدس GLC 350e پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ در نیمه اول سال آینده میلادی وارد بازار ایالات متحده آمریکا خواهد شد. در حال حاضر قیمت این خودرو به صورت رسمی اعلام نشده است؛ با این حال مدل کنونی آن با قیمت پایه ۵۰,۶۵۰ دلار به فروش می‌رسد که البته باید به آن مبلغ ۹۹۵ دلار را نیز به عنوان هزینه حمل به مقصد اضافه کرد.

مرسدس بنز GLC 350e

منبع

تعمیرگاه تخصصی EF7 اینجاست

فروشگاه دناروید

آپارات دناروید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید