اخبار خودرو

مزدا CX-5 و 5 ستاره ایمنی (+عکس)

آمریکا و اروپا با آخرین قوانین خود، خودروسازها وادار کرده‌اند تا تجهیزات کمک راننده را روی خودروهای جدید اضافه کنند. تنها هدف این قوانین کاهش مرگ و میر و آسیب‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای و خیابانی است. دو موسسه بزرگ ایمنی‌سنجی “یورو “NCAP و IIHS””  در این دو قاره نیز شرایط ایمنی و تست‌های خود را تغییر داده و به شدت به روز کرده‌اند تا نتایج بهتری از  وضعیت ایمنی خودروها دریافت کنند.

مزدا CX-5 و 5 ستاره ایمنی IIHS

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “اتومبیلز ریویو”، در این راستا مزدا CX-5 به عنوان یک کراس‌اور کامپکت بالاترین امتیار از مؤسسه (IIHS) را دریافت کرد تا در بخش خودروهای “ایمن پلاس” قرار گیرد.

در این تست‌ها، CX-5در بخش‌ برخورد از روبه‌رو در همپوشانی کوتاه و متوسط امتیاز شایانی را به دست آورد و کمی بیشتر از “قابل قبول” ظاهر شد.

محصول ژاپنی‌الاصل در تست‌های برخورد جانبی، ارزیابی موقعیت و استحکام سقف، ارزیابی استحکام بخش سرنشین جلو پس از برخورد  نیز  موفق عمل کرد و امتیاز “خوب” یا “قابل قبول” را دریافت کرد. CX-5 در بخش چراغ‌های جلو و عملکرد آن در ممانعت از تصادف امتیاز “معمول”را کسب کرده و برای داشتن کیفیت بهتر مزدا موظف به ارتقای آن است.

مزدا CX-5  جدید به مجموعه‌ای به نام “آی- اکتیو سنس”  مجهز است که از یک فاز راداری و کنترل کروز هوشمند تشکیل شده است. این مجموعه در کسب امتیاز بالا برای خودرو نقش به سزایی بازی می‌کند. کروز کنترل هوشمند این کراس‌اوور نیز به‌لطف وجود “”آی- اکتیو سنس” در سرعت‌های بین ۳۰ تا ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت بهترین فاصله‌ی ممکن را با خودروهای جلو و عقب حفظ خواهد کرد.

از طرفی فناوری پیشرفته دوربینی  در سرعت‌های کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت قابلیت  توقف و حرکت کامل به‌صورت خودکار را فراهم می‌آورد. اما فناوری‌های کمک راننده شاسی‌بلند جدید مزدا در این حد خلاصه نمی‌شود و ترمز اضطراری هوشمند در کنار سیستم شناساگر نقاط کور  به ایمنی بیشتر آن کمک می‌کند.

دناروید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *