مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

اینستاگرام دناروید

ب‌ام‌و سال پیش برنامه‌های خود برای تولید خودروی جدید i4 را اعلام کرد و حالا اولین مشخصات از این محصول الکتریکی منتشر شده است.

 

BMW i-Vision Dynamics Concept

بنا به گفته‌ی Roadshow، این خودرو در ابتدا با باتری ۸۰ کیلووات ساعتی و دو پیشرانه الکتریکی که قدرت کل ۵۲۳ اسب بخاری دارند عرضه خواهد شد.

 

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

به این ترتیب ب‌ام‌و i4 قوی‌تر از M3 که دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی ۴۲۵ اسبی می‌باشد خواهد بود. علیرغم این موضوع، i4 شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۴ ثانیه‌ای خواهد داشت که با برادر پرفورمنس خود تقریباً برابر است. البته گفته می‌شود سقف سرعت این خودروی الکتریکی به ۱۹۳ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

 

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

از نظر محدوده حرکتی باید گفت i4 جدید خواهد توانست حدود ۶۰۰ کیلومتر را با یک‌بار شارژ طی کند. از نظر زمان شارژ دوباره باتری نیز گفته شده ۸۰ درصد آن را می‌توان با استفاده از شارژر سریع در ۳۵ دقیق شارژ نمود. رانندگان همچنین می‌توانند با حدود ۶ دقیقه شارژ باتری برد ۱۰۰ کیلومتر را به دست آورند.

 

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

اگرچه این خودرو از همان پلتفرم سری ۳ استفاده خواهد کرد اما i4 به‌طور قابل‌توجهی سنگین‌تر خواهد بود. هنوز وزن این خودرو اعلام نشده اما گفته می‌شود ماژول باتری آن تنها ۵۴۴ کیلوگرم وزن خواهد داشت.

 

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

ب‌ام‌و i4 در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود نسخه‌های متنوعی از آن تولید شود. هنوز حرفی از مشخصات دیگر خودرو زده نشده اما احتمال تولید مدل پایه این خودرو با یک پیشرانه الکتریکی با باتری کوچک‌تر وجود دارد.

 

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

منبع

آپگریدر