اخبار خودرو

مشخصات احتمالی ب‌ام‌و i4

ب‌ام‌و سال پیش برنامه‌های خود برای تولید خودروی جدید i4 را اعلام کرد و حالا اولین مشخصات از این محصول الکتریکی منتشر شده است.

 

BMW i-Vision Dynamics Concept

بنا به گفته‌ی Roadshow، این خودرو در ابتدا با باتری 80 کیلووات ساعتی و دو پیشرانه الکتریکی که قدرت کل 523 اسب بخاری دارند عرضه خواهد شد.

 

BMW i Vision Dynamics 15

به این ترتیب ب‌ام‌و i4 قوی‌تر از M3 که دارای پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربوی 425 اسبی می‌باشد خواهد بود. علیرغم این موضوع، i4 شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت حدود 4 ثانیه‌ای خواهد داشت که با برادر پرفورمنس خود تقریباً برابر است. البته گفته می‌شود سقف سرعت این خودروی الکتریکی به 193 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

 

BMW i Vision Dynamics 11

از نظر محدوده حرکتی باید گفت i4 جدید خواهد توانست حدود 600 کیلومتر را با یک‌بار شارژ طی کند. از نظر زمان شارژ دوباره باتری نیز گفته شده 80 درصد آن را می‌توان با استفاده از شارژر سریع در 35 دقیق شارژ نمود. رانندگان همچنین می‌توانند با حدود 6 دقیقه شارژ باتری برد 100 کیلومتر را به دست آورند.

 

BMW i Vision Dynamics concept motion view from above

اگرچه این خودرو از همان پلتفرم سری 3 استفاده خواهد کرد اما i4 به‌طور قابل‌توجهی سنگین‌تر خواهد بود. هنوز وزن این خودرو اعلام نشده اما گفته می‌شود ماژول باتری آن تنها 544 کیلوگرم وزن خواهد داشت.

 

bmwi vision dynamics 5

ب‌ام‌و i4 در سال 2021 عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود نسخه‌های متنوعی از آن تولید شود. هنوز حرفی از مشخصات دیگر خودرو زده نشده اما احتمال تولید مدل پایه این خودرو با یک پیشرانه الکتریکی با باتری کوچک‌تر وجود دارد.

 

bmw i4 spied with thinner camo 2

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *