نقد، بررسی و معرفی خودرو

معرفی اولین خودروی تفریحی کانورتیبل در دنیا

خودروهای کانورتیبل و خانه‌به‌دوش دو کلاس خودرویی با موارد اشتراک بسیار کمی هستند اما یکی از سازندگان خودروهای تفریحی با نام اسکای دنسر در حال تغییر این وضعیت بوده و اولین خودروی تفریحی کانورتیبل دنیا با نام آپرو را رونمایی کرده است. رانندگان حتی می‌توانند در جاده نیز سقف را باز کنند تا از هوای آزاد لذت ببرند.


آپرو دارای طراحی دوبخشی است که یک بخش به محفظه استراحت و زندگی تعلق داشته و بخش دیگر نیز کاکپیت راننده است که در ارتفاع بالاتری قرار می‌گیرد. زمانی که سقف خودرو به‌صورت برقی باز شود نور خورشید به بخش بالایی می‌تابد. در این بخش فضا برای نشستن چهار نفر وجود دارد. صندلی‌ها را نیز می‌توان به تخت خوابی با طول 2 متری و پهنای 1.25 متری تبدیل کرد. اسکای دنسر ادعا می‌کند این خودرو فضای کافی برای دو خواب دو نفر را دارد.


بخش استراحت و زندگی خودرو دارای دو تخت خواب است. همچنین یک آشپزخانه کوچک با دو اجاقی دو شعله، یخچال 145 لیتری، ظرف‌شویی و… وجود دارد.


حمام این خودرو نیز از دستشویی و دوش تشکیل شده است. به منظور ایجاد فضای بهتر، ظرف‌شویی در زمان عدم استفاده جمع شده و در دیواره قرار می‌گیرد. یک تانک 90 لیتری هم برای آب تازه و فاضلاب تعبیه شده است.


آپرو از شاسی فیات دوکاتو استفاده کرده و دارای پیشرانه‌ی 2.3 لیتری مولتی جت توربودیزل با قدرت 148 اسب بخاری می‌باشد. یکی از ویژگی‌های عجیب آپرو اهرم تعویض دنده‌ای است که از کنسول مرکزی بالا می‌آید.


اسکای دنسر این خودرو را با قیمت 108 هزار یورو ارائه کرده و البته با احتساب مالیات‌ها قیمت به 128520 یورو می‌رسد. پیشرانه‌ی قوی‌تر این خودرو 1890 یوروی دیگر به قیمت اضافه می‌کند درحالی‌که برای گیربکس اتوماتیک و سیستم تهویه مطبوع خودکار نیز باید به ترتیب 1950 و 699 یورو پرداخت کنید.


این خودرو فعلاً مختص بازار اروپاست اما وب‌سایت اسکای دنسر به دنبال سرمایه‌گذاران آمریکایی به منظور تاسیس کارخانه تولید در این کشور نیز می‌باشد.

 

منبع: pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *