نقد، بررسی و معرفی خودرو

معرفی خودرو مفهومی لندرور بک پکر

لندرور خودرو مفهومی بَک پَکِر را رونمایی کرد. این خودرو مخصوص رانندگی در مسیرهای آف‌رود و نقاط دورافتاده است و طراحی آینده‌نگرانه‌ای دارد.

لندرور خودروهای آف‌رود برجسته‌ای تولید کرده است؛ اما خودرو مفهومی بَک پَکِر (Back Packer) نگاهی به آینده دارد. خودرو آینده‌محور لندرور بَک پَکِر را ادوین سنگر طراحی کرده است. گرچه این خودرو مفهومی برای سفرهای طولانی در بزرگراه‌ طراحی نشده است، درعوض، می‌توان از آن برای رفتن به مسیرهای دشوار و مکان‌های دورافتاده در جای‌جای زمین استفاده کرد.

Land Rover Back Packer Concept / خودروی مفهومی لندرور

 

مکانیزم سقف لندرور بَک پَکِر را می‌توان به‌طور کامل برای تجربه‌ی رانندگی در فضای باز حذف کرد. در انتهای روز و پس از صعود به صخره‌ها یا عبور از بیابان‌ها، سایبانی شبیه به چادر می‌تواند روی کابین قرار گیرد و صندلی‌ها پایین می‌آیند و داخل خودرو را به چادری متحرک با اتاقی برای دو نفر تبدیل می‌کند.

 

Land Rover Back Packer Concept / خودروی مفهومی لندرور

 

هنوز هیچ اشاره‌ای به نوع سیستم محرکه این خودرو نشده است؛ اما می‌توانیم احتمال بدهیم که استفاده از سیستم محرکه‌ی برقی و ارائه‌ی گشتاور موردنیاز بری حرکت در مسیرهای ناهموار، مناسب خواهد بود. افزون‌براین، لندرور بَک پَکِر از لاستیک‌های بدون هوا بهره می‌برد تا ایمنی آن را بهبود بخشد و امکان خراب‌شدن نداشته باشد.

 

Land Rover Back Packer Concept / خودروی مفهومی لندرور

 

در میان خودروهای تولیدی کنونی، نمی‌توانیم هیچ مدلی شبیه به لندرور بَک پَکِر در بازار پیدا کنیم. تنها اریل نومد (Ariel Nomad) چنین قابلیت‌های مینیمالیسی از رانندگی آف‌رود ارائه می‌دهد که البته کاربردهایی شبیه این خودرو ندارد. با توجه به تقاضای کم برای چنین خودروهایی، به‌نظر نمی‌رسد این مدل روزی بتواند وارد خط‌تولید لندرور شود؛ بنابراین، می‌توان مطمئن بود که خودروساز بریتانیایی هیچ‌گاه این خودرو مفهومی را تولید نخواهد کرد؛ هرچند احتمالا از برخی قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن در مدل‌های تولیدی آینده بهره ببرد.

 

ee686e1b e943 4f53 aef8 d2ad854ebad9

 

b633b681 efd8 4b84 92b5 0f72e38b157b

 

b6026a4d 61aa 4ab7 92fd 7796a073e66e

 

9777d42c 8156 47e8 8e6d afc34542b523

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *