نقد، بررسی و معرفی خودرو

معرفی خودرو مفهومی IED تریسی

تریسی یک کانسپت 6 نفره الکتریکی است که به عنوان پروژه‌ای برای کاربری‌های شخصی و عمومی طراحی شده است. این طرح توسط دانشجویان کارشناسی ارشد طراحی حمل‌ونقل IED تورین توسعه یافته است.

بنا به گفته طراحان، تریسی ترکیبی از مفاهیم حمل‌ونقل کوچک و شخصی، عمومی و اشتراکی است که تأثیر بدی روی محیط‌زیست نمی‌گذارد.

ied tracy concept geneva 4

مدیر IED تورین می‌گوید:

ما امسال روی تحقیق آزاد برای غلبه بر محدودیت‌های بازار تمرکز کرده‌ایم و به اهداف جدید و توسعه راه‌حل‌های خلاقانه برای سیستم‌های حمل‌ونقل جدید و هوشمند در آینده توجه می‌کنیم.

او می‌افزاید:

با طراحی تریسی محدوده مطالعاتی خود را گسترده داده‌ایم، طراحی‌ای که فراتر از یک وسیله نقلیه رفته و جهت‌گیری جدیدی در حمل‌ونقل اشتراکی را نشان می‌دهد.

طول/عرض/ارتفاع این خودروی مفهومی به ترتیب برابر با 3740/2205/2083 میلی‌متر بوده و فاصله بین محوری آن نیز 2890 میلی‌متر اعلام شده است. در مقام مقایسه باید گفت جدیدترین نسل فورد فیستا طول و پهنای 4040 و 1734 میلی‌متری داشته و فاصله بین محوری آن نیز 2483 میلی‌متر است. این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک و دو مجموعه باتری سود می‌برد.

ied tracy concept geneva 5

جدای از ظاهر نامتقارن، ترسی همچنین دارای دو بخش کاربردی در کابین است. اولین بخش مختص راننده بوده و موقعیت مرکزی دارد. بخش دوم هم برای 5 نفر دیگر تدارک دیده شده است.

ied tracy concept geneva 10

دو نقطه دسترسی متفاوت برای کابین تعبیه شده است. یکی در سمت چپ برای ورود راننده بوده درحالی‌که سرنشینان دیگر از سمت راست وارد کابین خواهند شد.

IED Tracy 2

تریسی همچنین دارای برنامه موبایلی است که شما می‌توانید از آن برای برنامه‌ریزی خودرو بر پایه نیازها، علایق و… استفاده کنید. این برنامه سپس اجازه‌ی برنامه‌ریزی برای سفرهای کوتاه یا طولانی را می‌دهد.

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *