معرفی رنو کپچر ۲۰۲۰ با فناوریهای جدید

رنو کپچر 2020

اینستاگرام دناروید

در گذشته شاهد انتشار چندین تصویر جاسوسی از نسل جدید رنو کپچر بودیم، حال این کراس‌اوور محبوب به صورت رسمی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

رنو کپچر ۲۰۲۰ در مقایسه با نسل گذشته افزایش ابعاد کمی را تجربه کرده و در طراحی آن از نسل جدید رنو کلیو الهام گرفته شده است. این خودروی فرانسوی بر اساس پلتفرم جدید CMF-B توسعه یافته و ۸۵ درصد قطعات آن در مقایسه با نسل کنونی، جدید است.

این پلتفرم جدید باعث کاهش وزن، آیرودینامیک بهتر و همچنین عملکرد بهینه‌تر این کراس‌اوور شده است.

رنو کپچر ۲۰۲۰ در مقایسه با نسل کنونی خود افزایش طولی برابر با ۱۱ سانتی‌متر داشته که نتیجه آن، افزایش ۲ سانتی‌متری فاصله بین دو محور است. این خودروی فرانسوی دارای رینگ‌های ۱۸ اینچی بوده و از چراغ‌های تمام LED در بخش جلویی و پشتی خود بهره می‌برد. در زمان عرضه، این خودرو دارای ۱۱ رنگ، ۴ رنگ متضاد برای سقف و ۳ پکیج سفارشی خواهد بود.

در حقیقت راننده می‌تواند ۹۰ حالت مختلف برای رنگ‌های این خودرو در نظر بگیرد که به اعتقاد سازنده آن، در این سگمنت بی‌نظیر است.

رنو کپچر ۲۰۲۰ در بخش جلویی دارای چراغ‌های C شکل LED DLR است که به خوبی در سپر تعبیه شده است. رنو به صورت سفارشی به این خودرو روف ریل اضافه می‌کند. اگر با نسل جدید رنو کلیو آشنایی داشته باشید، طراحی کابین رنو کپچر مدل ۲۰۲۰ برای شما آشنا خواهد بود.

در کابین این کراس‌اوور شاهد حضور یک نمایشگر بزرگ عمودی به همراه چندین دکمه برای کنترل بخش‌های مختلف هستیم. یکی از تفاوت‌ها میان این خودرو و نسل جدید رنو کلیو، محل قرارگیری گیربکس است. در رنو کپچر، دسته دنده در بخش بالاتری قرار گرفته تا ارگونومی آن افزایش پیدا کند. کاربران می‌توانند برای این خودروی فرانسوی قابلیت شارژ وایرلس را سفارش دهند.

حجم فضای بار این خودرو در مقایسه با گذشته افزایش پیدا کرده و به ۵۳۶ لیتر رسیده است. این موضوع باعث می‌شود رنو کپچر ۲۰۲۰ در این سگمنت حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. در صورتی که سرنشینان به فضایی برای قرار دادن وسایل خود در کابین نیاز داشته باشند، رنو در مجموع ۲۷ لیتر را برای آن‌ها در نظر گرفته است. این خودرو به صورت سفارشی با سیستم صوتی Bose در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که دارای یک ساب‌ ووفر اضافه برای افزایش کیفیت صدای تولیدی است.

رنو کپچر ۲۰۲۰ با دو موتور بنزینی و یک موتور دیزلی روانه بازار می‌شود. موتورهای بنزینی این خودرو حجمی برابر با ۱.۰ و ۱.۳ لیتر داشته که به ترتیب قادر به تولید ۱۰۰ و ۱۵۵ اسب بخار (۷۴ و ۱۱۵ کیلووات) قدرت هستند. موتور دیزلی این کراس‌اوور حجمی برابر با ۱.۵ لیتر داشته که با توجه به تریم خریداری شده، قدرتی برابر با ۹۵ و یا ۱۱۵ اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهد.

با توجه به موتوری که برای خودروی آینده خود سفارش می‌دهید، گیربکس‌‌های مختلفی شامل ۵ و ۶ دنده دستی و یا ۷ سرعته خودکار دوکلاچه در اختیارتان قرار می‌گیرد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات در این خودروی فرانسوی، عرضه آن در نسخه‌ای به صورت پلاگین هیبریدی است. این خودرو در حالت تمام الکتریکی قادر به طی مسافتی برابر با ۴۵ کیلومتر است. فناوری E-Tech مورد استفاده در این خودرو شامل ۱۵۰ پتنت این شرکت فرانسوی است. این مدل اوایل سال آینده میلادی از راه می‌رسد و انتظار می‌رود مورد استقبال خریداران قرار بگیرد.

منبع

فروشگاه دناروید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه