نقد، بررسی و معرفی خودرو

معرفی سریعترین پیکاپ دنیا, F-150 Nitemare

راش در میان طرفداران برند فورد به خاطر ارتقای محصولات این شرکت کاملاً شناخته شده است. این تیونر دیترویتی در فوریه سال جاری از جدیدترین پیکاپ قلدر خود با نام Nitemare که بر پایه‌ی F-150 شکل گرفته رونمایی کرد.

این خودرو از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 650 اسب بخاری استفاده می‌کند. تیم راش به غرب دیترویت رفته تا تست‌های شتاب را با این پیکاپ انجام دهد و نتایج به دست آمده نیز کاملاً احساس‌برانگیز هستند. در واقع راش ادعا می‌کند F-150 Nitemare سریع‌ترین پیکاپ دنیاست اما خب نکات زیادی را باید دراین‌باره یادآور شد.

roush f 150 nitemare
همان‌گونه که در ویدئو خواهید دید راش با برخی کارکنان فورد به پیست رفته است. برخی مدل‌های F-150 Nitemare نیز در این ویدئو حضور داشته و مدل‌های چهار درب سوپرکرو هم دیده می‌شوند. راش می‌گوید نسخه‌ی دو درب استاندارد در عرض 3.9 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد که بنا به گفته‌ی این تیونر سریع‌تر از هر پیکاپ دیگری می‌باشد.

ROUSH Performance 1

roush f 150 nitemare 2
جدای از رکورد زیر 4 ثانیه‌ی مدل دو درب باید گفت نسخه‌ی چهار درب این پیکاپ هم در عرض 4.1 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد که هنوز هم قابل‌توجه بوده اما بازهم باید به نکاتی اشاره کنیم. راش ادعا می‌کند این خودرو سریع‌ترین پیکاپ تولیدی دنیاست اما مدل استاندارد Nitemare در حقیقت خودرویی تولیدی نیست. راش در بیانیه‌ی خبری خود می‌گوید این زمان توسط پیکاپ تست مهندسی شده‌ای به دست آمده که معادل مدل تولیدی Nitemare استاندارد می‌باشد. این رکورد در پیست درگ به دست آمده و اگرچه محصول راش از لاستیک‌های خیابانی نرمال استفاده کرده اما خب سطح مسیر برای لانچی مناسب آماده شده است.

ROUSH Performance 2

ROUSH Performance 3
راش ادعای خود را بر پایه‌ی داده‌های تست مجلات خودرویی مشهور اعلام کرده است. خب این موضوع اشتباهی نیست اما خب تا زمانی می‌توان آن را درست دانست که مجلات فورد F-150 هنسی HPE750 را تست نکرده باشند. البته خود هنسی هم فعلاً داده‌ها را منتشر نکرده اما حدس می‌زنیم که هیولای 750 اسبی هنسی اگر جلوتر از راش نباشد حداقل بغل‌به‌بغل آن حرکت خواهد کرد. هنسی محصول خود را گارانتی کاملی کرده بنابراین می‌توان آن را خودرویی تولیدی دانست.

ROUSH Performance 4
با تمامی این تفاسیر باید تلاش‌های راش در تولید پیکاپی با شتاب 3.9 ثانیه را ستود. قطعاً در دوران طلایی اسب‌های بخار زندگی می‌کنیم…

منبع
iranjib

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *