اخبار خودرو

معرفی سیستم خوشبو کننده تویوتا با کارکرد ضد سرقت

بسیاری از شرکت های خودروسازی، در طی سالهای گذشته برای از بین بردن بوی نامطبوع درون خودرو، اقدام به استفاده از سیستم هایی کرده اند که با انتشار گازهای خوشبو کننده، محیطی دلپذیر و مناسب را برای سرنشینان فراهم می آورد. استفاده از این سیستم اکنون به یک امر معمول در بسیاری از محصولات خودرویی تبدیل شده و حتی راننده می تواند در برخی محصولات لوکس، انواع رایحه را نیز انتخاب کند. با این حال، تویوتا استفاده متفاوتی از این سیستم کرده است.
اما سیستم خوشبو کننده تویوتا روندی کاملا جدید را در پیش گرفته و در مواردی، به جای ایجاد محیط دلپذیر و مطبوع، با انتشار گاز اشک آور، کابین خودرو را به یک مکان غیر قابل تحمل تبدیل می کند. سیستم توزیع گاز اشک آور تویوتا، در زمانی که موتور خودرو به طوری غیر معمول روشن شده و پروتکل های امنیتی را رعایت نکرده باشد، مانند زمانی که خودرو طعمه دزدان شده باشد، فعال شده و کابین خودرو را سرشار از این گاز می کند.
تویوتا این اختراع را به نام خود ثبت کرده است. در حقیقت این سیستم، یک سیستم دو کاره بوده که با تشخیص مسافران، بسته به آنکه سرنشین خودرو مجاز یا غیر مجاز باشد، اقدام به انتشار رایحه های خوشبو یا گاز اشک آور می کند. در ادامه می توانید فلوچارت عملکرد سیستم خوشبو کننده تویوتا را مشاهده کنید.

سیستم خوشبو کننده تویوتا

همانطور که مشاهده می کنید، این سیستم از یک ایموبیلایزر، دستگاه گیرنده، کنترل کننده عطر و ژنراتور عطر تشکیل شده است. عطرهای معمول و همیشگی جز رایحه های استاندارد این سیستم هستند، هرچند مالک می تواند رایحه های دیگری را نیز انتخاب کند. این سیستم به تلفن همراه مالک متصل شده و بسته به رایحه انتخابی مالک، این عطر را در خودرو منتشر می کند. این کار می تواند قبل از سوار شدن به خودرو انجام شود و هنگامی که وارد خودرو می شوید، با محیطی خوشبو و مطبوع روبرو خواهید شد.

سیستم خوشبو کننده تویوتا

ژنراتور عطر همچنین شامل نوع خاصی از عطر است که می تواند بوی درون کابین را خنثی کرده یا آخرین عطر موجود در کابین را به صورت کلی غیر فعال کند. در حال حاضر هیچ تضمینی وجود ندارد که شاهد استفاده از قسمت دوم سیستم در خودروهای تویوتا باشیم، اما به واسطه آمار بالای سرقت برخی محصولات تویوتا، همچون تویوتا هایلوکس و تویوتا کرولا ، این شرکت به طور جدی به روش های مبارزه با سارقان فکر میکند.

منبع: khodrobank
نویسنده: مرتضی قانع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *