اخبار خودرو

معرفی فورد پلیس اینترسپتور 2020 جدید

فورد اکسپلورر جدید نهم ژانویه معرفی خواهد شد اما به لطف معرفی پلیس اینترسپتور 2020 جدید می‌توان پیش‌نمایشی از این خودروی شاسی‌بلند را داشت.

2020 ford police interceptor utility 2
با نگاهی فوری می‌توان این خودرو را تشخیص داد. این کراس اوور بازطراحی شده در بحث طراحی همان قدم‌های نسل پیشین را برداشته و دارای جلوپنجره‌ی بزرگی است که توسط چراغ‌های جدیدی احاطه شده است. در بخش پایین نیز می‌توان ورودی‌های هوای چشمگیر و سپر پلاستیکی را مشاهده نمود.

تصاویر منتشر شده نمای عقب این کراس اوور را نشان نمی‌دهند اما همان استایل تکاملی به پروفایل جانبی هم راه یافته است. به همین خاطر شاهد پوشش‌های پلاستیکی مشابه در بدنه هستیم. همچنین می‌توان سقف خمیده و چراغ‌های عقب گیرا را نیز دید.

2020 ford police interceptor utility 1
همین ویژگی‌های طراحی فورد پلیس اینترسپتور به اکسپلورر 2020 جدید هم راه خواهند یافت اما این شاسی‌بلند جدید فاقد گارد جلو، چراغ‌های هشدار و نوشته‌های روی درب‌ها خواهد بود.

فورد اشاره‌ای به مشخصات فنی این خودروی پلیس نکرده اما تأیید کرده خودروی موردبحث با سه پیشرانه‌ی متفاوت شامل 6 سیلندر 3.3 لیتری، 6 سیلندر 3.3 لیتری هیبریدی و 3 لیتری اکوبوست عرضه خواهد شد. هر سه پیشرانه به گیربکس 10 سرعته اتوماتیکی متصل خواهند شد که نیرو را به‌صورت استاندارد به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌کند.

اما خبر بزرگ اینکه بنا به گفته‌ی فورد پلتفرم این کراس اوور برای استفاده از قوای محرکه‌ی هیبریدی و قرار گرفتن مجموعه باتری لیتیوم-یونی طراحی شده است. به همین خاطر استفاده از باتری‌ها باعث کاهش فضای کابین نخواهد شد.

فورد تأیید کرده پیشرانه‌ی هیبریدی بهبود 41 درصدی در مصرف سوخت را نسبت به نسل پیشین مجهز به پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.7 لیتری نشان می‌دهد. این خودروساز اعلام کرده اداره‌ی پلیس آمریکا با استفاده از این خودرو صرفه‌جویی سالانه‌ی 3500 تا 5700 دلاری در هزینه‌های سوخت خود خواهد داشت.

ازآنجایی‌که پلیس اینترسپتور فورد برای انجام وظایف پلیسی طراحی شده بنابراین از سیستم خنک‌کنندگی ارتقا یافته، ترمزهای ارتقا یافته و رینگ‌های فولادی هوی دیوتی سود می‌برد. این خودرو همچنین به قلاب بکسل تریلر مجهز است که ظرفیت یدک کشی 2268 کیلویی دارد.

همین ویژگی‌های منحصربه‌فرد به کابین هم راه یافته‌اند جایی که شاهد صندلی‌های جلوی پارچه‌ای مقاوم هستیم. از دیگر شاخصه‌ها می‌توان به سوئیچ‌های متفاوت روی فرمان و صندلی‌های عقب وینیل برای تمیزی آسان‌تر اشاره کرد.

2020 ford police interceptor utility 3
از آنجایی که یک خودروی پلیس با موقعیت‌های خطرناکی مواجه می‌شود بنابراین ایمنی اولویت اصلی این خودرو می‌باشد. فورد می‌گوید کراس اوور جدیدش تنها خودرو در دنیاست که برای پاس کردن استاندارد تصادف عقب با سرعت 120 کیلومتر در ساعت مهندسی شده است. اگرچه استاندارد فدرال برای این تست با سرعت 80 کیلومتر در ساعت انجام می‌شود اما فورد معتقد است ایمنی بیشتر یک ضرورت است زیرا افسران پلیس با خطرات بیشتری مواجه هستند.

ویژگی‌های ایمنی این شاسی‌بلند فراتر از ساختار آن هستند زیرا پلیس اینترسپتور 2020 جدید دارای سیستم هشدار محیطی پلیس می‌باشد. این سیستم از حسگرهای گوناگون برای تشخیص رفتارهای خطرناک بالقوه استفاده کرده و به‌صورت خودکار شیشه‌ها را بالا برده، درب‌ها را قفل کرده و به افسران هشدار می‌دهد.

این خودرو می‌تواند به‌صورت سفارشی با سیستم دوربین دید عقب همراه شود که به افسران پلیس اجازه می‌دهد تا همیشه اتفاقات پشت خودرو را زیر نظر داشته باشند. اداره‌های پلیس همچنین می‌توانند سیستم دستیار پیشگیری از برخورد سفارشی را به همراه ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد جلو و تشخیص عابران پیاده را سفارش دهند. این تکنولوژی‌ها امروزه عادی شده‌اند اما سیستم‌های پلیس اینترسپتور 2020 جدید باعث مانورپذیری بیشتر خودرو می‌شوند.

منبع: pedal.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *