معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

هاوال داگو

اینستاگرام دناروید

برند چینی هاوال اخیرا از یک شاسی‌بلند جدید با طراحی متفاوت رونمایی کرده است. بدنه این خودرو مثل برخی مدل‌های مخصوص آفرود حالت جعبه‌ای شکلی داشته و در آن خبری از خطوط یا اشکال پیچیده نیست.

چنانچه شما هم با دیدن تصاویر این خودرو به یاد ساخته‌های لندرور می‌افتید، نباید زیاد تعجب کنید، چرا که نمای ظاهری آن حاصل ایده‌پردازی فیل سیمونز (Phil Simmons) طراح سابق شرکت لندرور است.

اما در کنار طراحی، تازه‌ترین محصول هاوال نام متفاوتی نیز دارد. این شاسی‌بلند با اسم داگو (DaGou) به فروش می‌رسد که در زبان چینی به معنای «سگ بزرگ» است. ظاهرا برای انتخاب این نام هاوال یک نظرسنجی برگزار کرده و بیشتر شرکت‌کنندگان در نهایت به داگو رای داده‌اند.
معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

داگو یا «سگ بزرگ» به واسطه طراحی خاص خود در بین محصولات هاوال کاملا متمایز است. برخی بر این باورند آقای سیمونز هنگام خلق این مدل نیم‌نگاهی به فورد برونکو اسپرت که در آینده نزدیک رونمایی می‌شود، داشته است.

معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

با وجود اینکه اکثر قسمت‌های بدنه هاوال داگو مکعبی هستند، چراغ‌های آن گرد طراحی شده؛ سپر جلوی این خودرو نسبتا حجیم بوده و از طریق یک سینی محافظت می‌شود. قلاب‌های مخصوص بکسل کردن، لبه مشکی گلگیرها، ریل‌های سقفی، رینگ‌های نقره‌ای-مشکی و تایرهای همه‌جا رو از دیگر ویژگی‌های سگ بزرگ هاوال به شمار می‌روند.

معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

در نمای عقب چراغ‌های ایستاده که بخشی از آنها به روی در امتداد پیدا کرده و نوشته بزرگ هاوال شاخص‌ترین المان‌های موجود هستند؛ ضمن اینکه سپر عقب کاملا مشابه و متقارن با نمونه نصب شده در قسمت جلو است.

با ۴,۶۲۰ میلی‌متر طول، ۱,۸۹۰ میلی‌متر عرض، ۱,۷۸۰ میلی‌متر ارتفاع و فاصله محوری ۲,۷۳۸ میلی‌متر، هاوال داگو ابعادی تقریبا مشابه با کیا سورنتو و هیوندای سانتافه دارد. ارتفاع این شاسی‌بلند چینی از سطح زمین ۲۰۰ میلی‌متر اعلام شده، از این رو با اعتماد به نفس بیشتری می‌توان به استقبال پستی و بلندی‌ها رفت.

معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

در داخل کابین با فضایی مدرن و البته سخت و خشک روبرو هستیم. همانند اکثر مدل‌های روز در داگو نیز از نمایشگر دیجیتال در پشت فرمان و نمایشگر عریض در بخش میانی داشبورد استفاده شده؛ یک پد مخصوص شارژ بی‌سیم هم روی کنسول میانی تعبیه شده است.

معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

دستگیره‌های مستحکم موجود روی سمت شاگرد داشبورد و ستون A، طراحی عمودی خروجی‌های سیستم تهویه مطبوع و همچنین دکمه گردان مربوط به انتخاب وضعیت گیربکس از دیگر خصوصیات جالب کابین هاوال داگو هستند.

معرفی هاوال داگو خودروی آفرود چینی

چینی‌ها وظیفه تامین نیروی شاسی‌بلند جدید خود را به یک موتور ۱.۵ لیتری با ۱۶۸ اسب بخار قدرت و ۲۸۵ نیوتن متر گشتاور سپرده‌اند. افرادی که به دنبال قدرت بیشتر هستند، می‌توانند داگو را با موتور ۲ لیتری سفارش دهند. این موتور هم ۲۲۱ اسب بخار قدرت و ۳۸۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

 

منبع

آپگریدر