نقد، بررسی و معرفی خودرو

معرفی ون الکتریکی رنو EZ-FLEX

رنو در نمایشگاه خودروهای تجاری هانوفر 2018 ون الکتریکی کانسپتی بنام EZ-Pro را با طراحی بسیار آینده‌نگرانه رونمایی نمود. حالا نیز در نمایشگاه تکنولوژی VIVA فرانسه، نسخهٔ جدیدی از این کانسپت با نام EZ-FLEX معرفی شده که بیشتر به خودرویی تولیدی نزدیک شده است. این ون الکتریکی بر آیندهٔ حمل‌ونقل شهری یا دقیق‌تر بگوییم پیک‌های شهری تمرکز دارد و رنو دوازده دستگاه از آن‌را در اختیار شرکت‌ها، متخصصین و شهرداری‌ها در سراسر اروپا قرار داده است.

Renault EX Flex 1

آزمایش‌های EZ-FLEX حدود دو سال طول می‌کشد و در طول این مدت سنسورهای خودرو اطلاعات مختلفی مثل موقعیت جغرافیایی، مسافت پیموده شده، سرعت، توقف‌ها، بُرد و… را برای سازنده ارسال خواهند کرد. این اطلاعات که به‌صورت روزانه ارسال می‌شوند، به درک و فهم بیشتر رنو از واقعیت استفاده‌های روزانهٔ شهری کمک می‌کنند. این ون الکتریکی 3.86 متر طول، 1.65 متر عرض و 1.88 متر ارتفاع داشته و حجم باری برابر با 3 مترمکعب را ارائه می‌کند.

Renault EX Flex 4

دایرهٔ چرخش این ون فرانسوی 4.5 متر است که آن‌را به خودروی مناسبی برای شهرهای پرجمعیت تبدیل می‌کند درحالی‌که قوای محرکهٔ الکتریکی آن نیز امکان دسترسی به مراکز شهرها را فراهم می‌کند. EZ-FLEX با هر بار شارژ باطری‌هایش می‌تواند تا 100 کیلومتر را طی کند که حدود دو برابر مسافتی است که روزانه به‌طور میانگین توسط پیک‌های شهری پیموده می‌شود.

Renault EX Flex 3

این ون الکتریکی، کابین راننده محوری دارد که دسترسی به آن به‌سادگی از طریق درهای عریض خودرو صورت می‌گیرد. کابین این ماشین همچنین از شیشهٔ جلوی بزرگ و سقف شیشه‌ای برخوردار است درحالی‌که صفحه‌نمایش مرکزی آن نیز در بالای داشبورد جای گرفته که دسترسی به اطلاعات معمول رانندگی را فراهم می‌کند. قسمت بار EZ-FLEX هم به‌گونه‌ای طراحی شده تا از پیکربندی‌های مختلفی پشتیبانی کند و برای پاسخگویی به نیازهای مختلف و تخصصی سازگاری داشته باشد.

Renault EX Flex 5

منبع
pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *