نقد، بررسی و معرفی خودرو

معرفی ون جدید تویوتا پرو ایس سیتی در اروپا

در آستانه‌ی برگزاری نمایشگاه خودروهای تجاری بیرمنگام، تویوتا از ون جدید و کوچک پرو ایس سیتی رونمایی کرد.

toyota proace city 4
این خودرو که رقیب محصولاتی همچون اوپل کومبو و فورد ترانزیت کانکت می‌باشد لقب کوچک‌ترین خودروی تجاری تویوتا را به خود اختصاص داده است. پرو ایس سیتی با همکاری پژو و سیتروئن توسعه یافته و در جایگاهی پایین‌تر از ون میان سایز پرو ایس و پیکاپ هایلوکس قرار می‌گیرد.

toyota proace city 2
مشتریان می‌توانند فرم‌های بدنه‌ی گوناگونی را انتخاب کنند و تویوتا نیز آن را به فرم ون پانل و ورسوی مسافری عرضه می‌کند. نسخه‌ی ون پانل دارای صندلی نیمکتی جلو با دو یا سه صندلی است که در حالت سه صندلی شاهد حذف صندلی مرکزی جلویی به منظور قرار گرفتن کنسول مرکزی و صندلی‌های عقب و همچنین شیشه‌های جانبی اضافی خواهیم بود.

toyota proace city
با ارائه‌ی مدل‌هایی با دو طول متفاوت، مشتریان می‌توانند مدل ون پانل را با فضای بار 3.3 و 4.3 مترمکعبی سفارش دهند. مدل ورسوی سواری نیز به‌صورت 5 یا 7 نفره عرضه می‌شود. نسخه‌های طویل‌تر نیز به‌صورت کرو کب در دسترس هستند که دارای محفظه بار ون مانند و همچنین صندلی‌های ردیف دوم می‌باشند. مشتریان در نهایت قادر هستند نوع باز شدن درب‌های عقب را نیز انتخاب نمایند.

toyota proace city 5
در بخش قوای محرکه نیز انتخاب‌های فراوانی وجود دارد. پیشرانه‌های این خودرو قدرتی بین 74 تا 128 اسب بخار دارند و مشتریان از بین گیربکس‌های 5 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک می‌توانند یکی را انتخاب کنند.

تویوتا اعلام کرده ون پرو ایس سیتی را در اروپا با سیستم‌های ایمنی استاندارد متنوعی همچون تشخیص علائم ترافیکی، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و کروز کنترل عرضه می‌کند. همچنین سیستم یادآوری استراحت هم وجود دارد که به راننده توصیه می‌کند در سفرهای طولانی کمی استراحت کند.

toyota proace city 1

خودروی موردبحث به صفحه لمسی 8 اینچی، ارتباط بلوتوث، اپل کارپلی و اندروید اتو مجهز است. این خودرو را می‌توان به ناوبری، نقشه‌های سه‌بعدی و دستورات صوتی تجهیز کرد.

toyota proace city 7
از دیگر تجهیزات ون جدید تویوتا می‌توان به هدآپ دیسپلی با نمایش اطلاعاتی همچون سرعت و جهت‌های ناوبری اشاره کرد. دوربین دید عقب نیز برای مانور دادن در مکان‌های تنگ وجود دارد. سیستم ویژن اکتیو اسمارت نیز از دو دوربین و یک صفحه‌نمایش برای نمایش بخش پشتی خودرو استفاده می‌کند.

toyota proace city 6
مشتریان می‌توانند انتظار روبرو شدن با مسیرهای سخت را نیز داشته باشند زیرا این خودرو به سیستم انتخاب کشش تویوتا هم مجهز می‌شود که اساساً یک سیستم کنترل کشش هوشمندانه است. با استفاده از یک کنترلر چرخشی، راننده می‌تواند حالت‌های رانندگی در مسیرهای گوناگون را انتخاب کند.

منبع
pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *