اخبار خودرو

معرفی کالیپرهای ترمز جالب برمبو در ژنو

کالیپرهای ترمز جذاب یکی از عجایب شگفت‌انگیزی هستند که ماشین بازها بسیار به آن‌ها علاقه مند می‌باشند. ما به این خاطر به کالیپرهای ترمز گفتیم عجایب که این قطعات با وجود ابعاد کوچکی که دارند تأثیر بصری زیادی روی افراد و البته ظاهر خودروها می‌گذارند. هیچ شرکتی بهتر از برمبو این موضوع را نفهمیده و متخصصان این شرکت هم‌اکنون رنگ‌های کلاسیک مربوط به کالیپرهای ترمز را کنار گذاشته و آن‌ها را با طرح‌های جالبی معرفی کرده‌اند.

brembo beyond color calipers
متأسفانه هیچ‌یک از این طرح‌های جذاب وارد خط تولید نخواهند شد اما برمبو 9 کالیپر ترمز مفهومی را با طرح‌های جالب در ژنو معرفی کرده است. این شرکت در بیانیه‌ی خبری خود گفته که الهام از دنیای مد، طراحی و هنر باعث تولید کالیپرهای ترمز خلاقانه‌ای شده است.

brembo caliper argyle
از جمله طرح‌های مورداستفاده‌ی برمبو می‌توان به کالیپر ترمز نارنجی با الگوی پرچم کلاسیک و تاتوی اژدهایی اشاره کرد که دارای پس زمینه‌ی ساده‌ی سفید با جزئیات مشکی می‌باشد. کالیپر ترمز الهام گرفته از طبیعت نیز دارای طرح سبز بوده و بسیار مناسب خودروهای هیبریدی و الکتریکی می‌باشد. همچنین می‌توان کالیپر ترمز زردرنگی را دید که مناسب خودروهایی با رنگ بدنه‌ی زرد روشن خواهد بود.

brembo caliper geometric 1970s shapes

brembo caliper contrasting 1990s colors
یکی از انتزاعی‌ترین طرح‌ها به کالیپرهای ترمز برگرفته از دهه‌ی 70 و 90 میلادی مربوط می‌شود که به‌خوبی نشان‌دهنده‌ی گیر افتادن رنگ‌ها در تونل زمان می‌باشد. کالیپر ترمز مربوط به دهه 90 میلادی رنگ مشکی را نشان می‌دهد. کالیپر ترمزی با طرح هنر خیابانی نیز معرفی شده که ترکیب رنگ‌های سفید و روشن را به‌خوبی نشان می‌دهد.

brembo caliper glitter
و به کالیپر ترمز زرق‌وبرق دار برمبو می‌رسیم که البته به اندازه‌ی اسم خود برجسته نبوده و رنگ خاکستری ساده را داراست. می‌توان این کالیپر ترمز را برای خودروهای رولزرویس مناسب دانست.

brembo caliper green interpretation

آیا برمبو چنین کالیپرهای ترمز متنوع و رنگارنگی را تولید خواهد کرد؟ قطعاً کالیپر ترمزهای تک‌رنگ و ساده در خودروها مناسب به نظر می‌رسد اما خب نمی‌توان از این طرح‌های جالب و دیوانه‌وار نیز به سادگی گذشت.

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *