اخبار خودرو

معرفی کانسپت خودران هیوندای موبیس در CES

تعدادی از خودروسازان در حال کار روی خودروهای خودران هستند اما تنها تعدادی از آن‌ها سیستم‌هایی برای ارتباط با عابران پیاده و دیگران کاربران جاده را دارا هستند.

hyundai mobis autonomous lighting concept 1
این گروه هم‌اکنون گسترش یافته زیرا هیوندای موبیس کانسپت در رویداد تکنولوژی CES لاس‌وگاس معرفی شده است. این کوپه‌ی آینده‌نگرانه یک خودروی خودران مجهز به تعدادی صفحه‌نمایش و چراغ است که با دیگران ارتباط برقرار می‌کند.

hyundai mobis concept 2
چراغ‌های جلو واقعاً جالب هستند زیرا هیوندای می‌گوید آن‌ها می‌توانند نمادهای هشدار قرمز را در جلوی عابران پیاده بتابانند و به این ترتیب از حرکتی غیر ایمن در جلوی خودرو اجتناب شود. زمانی که خودرو متوقف شود چراغ‌های جلو نماد راه رفتن را روی جاده خواهند تاباند تا به عابران بگویند که می‌توانند به‌صورت ایمنی رد شوند.

عابران پیاده می‌توانند بیش از 137 متر از راه را تشخیص دهند و خودرو نیز می‌تواند بیشتر از این راه نشان دهد. هیوندای می‌گوید بوردهای LED پیکان جهت‌داری را نمایش می‌دهد که جهت حرکت خودرو را نشان خواهد داد. این کانسپت همچنین شروع به شمارش معکوس خواهد کرد تا زمان شروع حرکت خودرو را نشان دهد. این ویژگی ما را به یاد چراغ‌های راهنمایی می‌اندازد.

hyundai mobis touts 2
جدای از ویژگی‌های یاد شده، این کانسپت دارای منطقه نورانی نشان دهنده است که به افراد می‌گوید این خودرو در حالت رانندگی خودکار قرار دارد. کانسپت هیوندای همچنین از صدا و دیگر LED ها به منظور افزایش ایمنی جاده‌ای استفاده می‌کند.

hyundai mobis touts
از آنجایی که تمرکز سیستم نورانی ارتباطی روی استفاده از تکنولوژی نورپردازی هوشمند است، هیوندای می‌گوید این تکنولوژی را می‌توان با سرعت نسبتاً سریع و هزینه‌ی کم به راه انداخت. البته خودروسازان باید در این زمینه تلاش کنند.

منبع: pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *