صفحه اصلی / اخبار / معرفی کانسپت خودران هیوندای موبیس در CES

معرفی کانسپت خودران هیوندای موبیس در CES

تعدادی از خودروسازان در حال کار روی خودروهای خودران هستند اما تنها تعدادی از آن‌ها سیستم‌هایی برای ارتباط با عابران پیاده و دیگران کاربران جاده را دارا هستند.


این گروه هم‌اکنون گسترش یافته زیرا هیوندای موبیس کانسپت در رویداد تکنولوژی CES لاس‌وگاس معرفی شده است. این کوپه‌ی آینده‌نگرانه یک خودروی خودران مجهز به تعدادی صفحه‌نمایش و چراغ است که با دیگران ارتباط برقرار می‌کند.


چراغ‌های جلو واقعاً جالب هستند زیرا هیوندای می‌گوید آن‌ها می‌توانند نمادهای هشدار قرمز را در جلوی عابران پیاده بتابانند و به این ترتیب از حرکتی غیر ایمن در جلوی خودرو اجتناب شود. زمانی که خودرو متوقف شود چراغ‌های جلو نماد راه رفتن را روی جاده خواهند تاباند تا به عابران بگویند که می‌توانند به‌صورت ایمنی رد شوند.

عابران پیاده می‌توانند بیش از ۱۳۷ متر از راه را تشخیص دهند و خودرو نیز می‌تواند بیشتر از این راه نشان دهد. هیوندای می‌گوید بوردهای LED پیکان جهت‌داری را نمایش می‌دهد که جهت حرکت خودرو را نشان خواهد داد. این کانسپت همچنین شروع به شمارش معکوس خواهد کرد تا زمان شروع حرکت خودرو را نشان دهد. این ویژگی ما را به یاد چراغ‌های راهنمایی می‌اندازد.


جدای از ویژگی‌های یاد شده، این کانسپت دارای منطقه نورانی نشان دهنده است که به افراد می‌گوید این خودرو در حالت رانندگی خودکار قرار دارد. کانسپت هیوندای همچنین از صدا و دیگر LED ها به منظور افزایش ایمنی جاده‌ای استفاده می‌کند.


از آنجایی که تمرکز سیستم نورانی ارتباطی روی استفاده از تکنولوژی نورپردازی هوشمند است، هیوندای می‌گوید این تکنولوژی را می‌توان با سرعت نسبتاً سریع و هزینه‌ی کم به راه انداخت. البته خودروسازان باید در این زمینه تلاش کنند.

منبع: pedal

به اشتراک گذاشتن این نوشته

این مطالب را نیز ببینید!

میتسوبیشی EV

خودروی مفهومی میتسوبیشی EV

میتسوبیشی از جدیدترین خودروی شاسی بلند مفهومی خود با نام EV در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *