اخبار خودرو

معرفی ۱۰ شاسی‌بلند میان‌رده برتر سال ۲۰۱۹

بسیاری انتظار دارند که مرسدس‌بنز را در صدر این جدول ببینند، اما قیمت بالای GLC باعث شده که چند رتبه پایین‌تر از رقبای اصلی خودش قرار بگیرد

بسیاری از برندهای پریمیوم خودروسازی مدعی در اختیار گذاشتن بهترین شاسی‌بلند خانوادگی هستند. اما نمی‌توان گفت که همه آن‌ها به یک اندازه خوب و مورداطمینان هستند. بنابراین لیستی تهیه کردیم که قابلیت‌های زمستان‌گردی، مسافرت رفتن و گردش داخل شهر این خودروهای مرتفع را به چالش می‌کشد. به طور قطع شاهد رقابت در سگمنت مهمی خواهید بود که به غیر از ظاهر، ایمنی و فضای داخلی از مهم‌ترین نیازهای مشتریان آن‌ها است.

فضای مورد نیاز برای ۷سرنشین یکی دیگر از المان‌های انتخاب در بین رقبا بوده است که اتفاقا برای خودروسازان هم مهم تلقی می‌شود. از سوی دیگر به‌خاطر کاربرد زیاد خودروهای این سگمنت در سال‌های اخیر شاهد معرفی شدن آن‌ها به عنوان جایگزین MPVها هستیم.  بنابراین معرفی شاسی‌بلندهای خانوادگی به جای آن‌ها پیشنهاد نامناسبی نیست.

رتبه اول: آئودی Q5

پیدا کردن عیب و نقص از خودرو خاصی همچون Q5 سخت به نظر می‌رسد. به غیر بحث کیفیت ساخت، کیفیت رانندگی نیز در این خودرو ار درجه اهمیت بالایی برخوردار بوده است. اما شاید تنها نقطه ضعف این خودرو احتمال عدم موفقیت این خودرو در نسل جدیدش همچون نسل قبلی آن است.

12368
آئودی Q5

فراموش نکنید که Q5 قبلی موفق شده بود به پرفروش‌ترین در سگمنت خود بدل شود. درمجموع ممکن است که این گزینه هزینه نسبتا زیادی برای مشتری داشته باشد، اما ارزش‌گذاری روی متریال‌های استفاده شده، آپشن‌ها و کیفیت رانندگی این خودرو به قدری است که نمی‌توان گزینه سودمندتری در بین رقبا پیدا کرد. بنابراین Q5 جایگاه برتر واضحی در بین دیگران دارد.

رتبه دوم: ب‌ام‌و X3

اگر مهم‌ترین معیار برای انتخاب یک شاسی‌بلند میان‌سایز دینامیک حرکتی آن باشد، بهترین ایده رفتن به سمت ب‌ام‌و است. ب‌ام‌و علاوه‌بر تاکید روی پیشرانه و مشخصات فنی، به هندلینگ این خودرو نیز توجه کرده و باتوجه به ابعاد و ارتفاع این خودرو، می‌توان X3 را به عنوان یک برنده شناخت.

12369
ب‌ام‌و X3

اما تجهیزات استاندارد و پایه‌ای نصب شده روی این خودرو به نحوی انتخاب شده که مشتری نیاز به سفارش سطح‌های بالاتر آپشنی این خودرو داشته باشد. البته باتوجه به کیفیت بالای متریال و آبشن‌های درنظر گرفته شده برای انتخاب هر سطح مبالغ سنگینی از مشتری اخذ می‌شود. اما تمام جزئیات این خودرو باعث می‌شود که بابت پرداخت بهای بالای آن رضایت داشته باشید.

رتبه سوم: جگوار F-Pace

نخستین شاسی‌بلند جگوار شاید ظاهری عجیب و ناشناخته داشته باشد، اما هندلینگ فوق‌العاده، فضای کابین بسیار زیاد و طراحی اصولی باعث شده که جز یکی از برترین پیشنهادها برای انتخاب شاسی‌بلندهای خانوادگی میان‌سایز باشد.

12370
جگوار F-Pace

ذکر همین نکته که F-Pace در حال حاضر پرفروش‌ترین محصول این خودروساز بریتانیایی به حساب می‌آید، کافیست تا باور کنید جگوار حسابی روی جزئیات این خودرو کار کرده است. اما اگر کنجکاو باشید که ممکن است چه عیب و ایرادی روی این خودرو جذاب وجود داشته باشد، باید گفت که در نسخه‌هایی که از پیشرانه ۴ سیلندر دیزلی بهره‌ می‌برند، می‌توان تا حدی تکانه‌های گیربکس اتوماتیک و نفوذ صدا به داخل کابین را احساس کرد.

رتبه چهارم: لندروور دیسکاوری اسپرت

سری دیسکاوری اسپرت به عنوان پایه‌ای ترین محصولات لندروور شناخته میش شود، اما این مورد باعث نشده که قابلیت‌های شناخته شده لندروور از جمله جذابیت و راحتی از آن حذف شود.

12371
لندروور دیسکاوری اسپرت

دیسکاری اسپرت نسبت به دیگر رقبای این لیست مرتفع‌تر به شمار می‌رود و این مورد باعث شده که دید بهتری از خودروای با ابعاد بزرگتر از خودروهای سواری داشته باشد. بنابراین در کابین این خودرو حس شاسی‌بلند سواری بیشتری احساس می‌شود.

اما به خاطر اینکه این مدل از قدیمی‌ترین گزینه‌هایی است که تغییر اساسی روی آن رخ نداده است، بنابراین نباید انتظار کابین بسیار مجهزی از آن داشت. اما آمار فروش بالای این خودرو نشان دهنده اعتماد زیادی است که مشتریان به آن داشته‌اند.

رتبه پنجم: اشکودا کودیاک

کودیاک گران‌ترین شاسی‌بلند این لیست به حساب می‌آید که روی آن برندهای لوکسی همچون آئودی، ب‌ام‌و و جگوار نصب نشده است. با قیمت ۹ هزار پوندی شاید فکر کنید که حاشیه سود اشکودا روی این محصول زیاد بوده، اما سخت در اشتباه هستید.

12372
اشکودا کودیاک

متریال‌های بسیار باکیفیت و احساس بسیاری خوبی که سواری این خودرو منتقل می‌کند، کافی است تا مجاب شوید که هزینه پرداخت شده قطعا به صرفه است. تعادل بسیار خوب بین هندلینگ و کیفیت رانندگی کودیاک در میان ۴ خودرو برتر این سگمنت قرار می‌گیرد، اما توجه داشته باشید که ۳ رقیب دیگر امکان نصب صندلی ردیف سوم را ارائه نمی‌دهند.

رتبه ششم: مرسدس‌بنز GLC

بسیاری انتظار دارند که مرسدس‌بنز را در صدر این جدول ببینند، اما قیمت بالای GLC باعث شده که چند رتبه پایین‌تر از رقبای اصلی خودش قرار بگیرد. در واقع مرسدس‌بنز مشکلی از بابت انتقال حس لوکس در کابین خود ندارد.

12373
مرسدس‌بنز GLC

اما نمی‌تواند بهترین انتخاب برای رانندگانی باشد که برای کیفیت راید خودرویشان اهمیت قائل می‌شوند. مشکل اینجاست که سیستم تعلیق و فرمان بنز آنطور که انتظار داریم به فرمان راننده عمل نمی‌کند.

حتی اگر آپشن سیستم تعلیق بادی هم به این خودرو اضافه شود، بازهم انتظارات ما برآورده نمی‌شود. اما باتوجه به ظاهر جذاب و امکانات فاخر نمی‌توان انتخاب آن را به هیچکس پیشنهاد نداد.

رتبه هفتم: آلفارومئو استلویو

کاری که آلفا انجام داده این است که پلت‌فرم و پیشرانه را جولیا را کمی ارتفاع داده و سیستم چهارچرخ محرک را به آن اضافه کرده است. شاید به اخاطر این ترکیب انتظار هندلینگ مناسبی را از استلویو نداشته باشد. اما جالب است بدانید که تمام ارزش خرید این خودرو به خاطر حذف هندلینگ یک خودرو هاچ‌بک جذاب بوده است.

12374
آلفارومئو استلویو

اما متاسفانه خریدار یک شاسی بلند آن هم از نوع خانوادگی آن انتظار دارد که سرنشینان با آرامش بیشتری بین دو نقطه منتقل شوند. به همین خاطر در مسافرت‌های طولانی از جاده‌های پردست‌انداز چندان راحت نخواهد بود. علاوه‌براین برای برخی از قطعات داخل کابین، متریال چندان مناسبی استفاده نشده است.

رتبه هشتم: ولوو XC60

کسب اعتبار ایمن‌ترین خودرو تست شده در یورو NCAP افتخاری ساده‌ای نیست که توسط هر خودروای کسب شود. اما ولوو اینبار علاوه‌بر حفظ معیار ایمنی در بالاترین سطحش، ظاهر جذاب و کابین مدرنی را به مشتریان خود ارائه می‌کند.

12375
ولوو XC60

شاید توان فنی پیشرانه دیزلی چندان رضایت‌بخش نباشد و شاید انتظار عملکرد بهتری از گیربکس اتوماتیک این خودرو داشته باشید. اما ایمنی، راحتی، سادگی استفاده برای خانواده‌ها و بسیاری از موارد دیگر باعث می‌شوند که مشتریان بسیار زیادی جذب نسل سابق این خودرو بشوند، حال که نسل جدید این خودرو آپشن‌ها و ظاهر بهتری پیدا کرده، انتظارات از آن افزایش پیدا کرده است.

رتبه نهم: میتسوبیشی اوتلندر پلاگین-هیبرید

اگر می‌خواهید شاسی‌بلند خانوادگی شما کمترین هزینه مالیات را داشته باشد و یا اینکه به دنبال کم‌دردسرترین شاسی‌بلند پاک هستید، این گزینه قطعا مناسب شماست. صرفا جهت مقایسه بهتر است بدانید که اتولندر PHEV در بریتانیا سالیانه ۴ هزار پوند بابت مالیات به‌صرفه‌تر است و سوخت آن نیز هزار و ۵۰۰ پوند کمتر خرج خواهد داشت. به همین خاطر است که این خودرو به عنوان پرفروش‌ترین خودرو پلاگین-هیبرید بازار بریتانیا شناخته می‌شود.

12376
میتسوبیشی اوتلندر پلاگین-هیبرید

توان فنی این خودرو به قدری هست که راضی به پرداخت هزینه آن باشد و باتوجه به اینکه امکان انتخاب رانندگی در حالت تمام برقی وجود دارد، می‌توان انتظار داشت که تا ۷۰ کیلومتر فقط متکی روی باتری‌های خودرو باشید.

رتبه دهم: پژو ۵۰۰۸

بزرگترین گزینه پژو درحال حاضر شاسی‌بلند ۵۰۰۸ به حساب می‌اید. باوجود اینکه در ۳۰۰۸ نیز امکان حضور ۷ سرنشین وجود دارد، اما فضای داخلی و ظاهر مدرن‌تر ۵۰۰۸ باعث شده که گزینه مناسب‌تری برای خانواده‌ها باشد.

12377
پژو ۵۰۰۸

البته باز هم نمی‌توان فضای داخلی این خودرو را با رقبا مقایسه کرد. همچنین به خاطر هزینه کمتری که انتخاب فرانسوی شما برایتان دارد، نباید انتظار کیفیت رانندگی و توان پیشرانه بسیار زیادی از این خودرو داشته باشید. با این وجود نمی‌توان گفت که سرنشینان داخل کابین پژو ۵۰۰۸ ناراحت هستند، بلکه در سایر رقبا امکانات بیشتری در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

منبع
برگرفته از

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *