اخبار خودرو

مقایسه تلفات جاده ای اروپا با ایران

طبق گزارش ایمنی جاده‌ها برای سال 2018، کشور بریتانیا، در سال گذشته میلادی، به ازای هر یک‌میلیون نفر ساکن این کشور، 28 کشته در جاده‌های خود داشته است. تعدادی که در قاره اروپا کمترین آمار کشته‌های جاده‌ای را نشان می‌دهد.

بعد از بریتانیا نیز، دانمارک و ایرلند کمترین تعداد کشته‌های جاده‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که بیشترین تعداد کشته‌های جاده‌ای در قاره اروپا، متعلق به کشورهای رومانی، بلغارستان و لاتویا است.

مقایسه تلفات جاده ای اروپا با ایران!
در آمار کلی نیز می‌توان یک درصد کاهش تلفات جاده‌ای را در کل اروپا مشاهده کرد. به‌طوری‌که کشورهایی مانند اسلوونی با 13 درصد کاهش، لیتوانی 11 درصد، بلغارستان 9 درصد، اسلواکی و قبرس نیز 8 درصد کاهش تلفات جاده‌ای را تجربه کرده‌اند.در طول بازه 8 ساله از سال 2010 تا 2018 نیز، کشور یونان توانسته است با کاهش 45 درصدی تلفات جاده‌ای خود، بالاترین کاهش را در طول این بازه در قاره اروپا به دست آورد.

اما جدای از این کاهش تلفات جاده‌ای که گریبان گیر تمامی کشورهای دنیا است، در سال گذشته میلادی، در جاده‌های اروپا،25,000 نفر کشته‌شده‌اند.

مقایسه تلفات جاده ای اروپا با ایران!
این در حالی است که در کشور عزیزمان ایران، تنها در سال 1397، چیزی حدود 28,000 نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را به دلایل مختلف که مهم‌ترین آن‌ها، ایمنی بسیار پایین خودروها و سرعت غیرمجاز است، ازدست‌داده‌اند. عددی بسیار غم‌انگیز و ناراحت‌کننده که در طول یک سال، حتی از قاره اروپا نیز بالاتر رفته است.اما اروپا برنامه دارد که این آمار کشته‌شدگان جاده‌ای را تا حد ممکن کاهش داده و این کار را با قانون اجباری کردن محدودکننده‌های سرعت روی خودروها که ممکن است تا سال 2022 اجرایی شود، قوت بخشیده است.

به‌روزرسانی زیرساخت‌های جاده‌ای خودرویی، معرفی پلتفرم‌های خودرویی حتی ایمن‌تر ازآنچه که اکنون در کشورهای اروپایی تولید می‌شود و سرمایه‌گذاری درزمینهٔ ایمنی حمل‌ونقل و جاده‌ها، از برنامه‌های کلی اروپا برای کاهش این آمار است.اما در ایران چطور؟ مسئولان ایرانی چه برنامه کلی برای کاهش این آمار وحشتناک کشته شدن هم‌وطنان عزیزمان در جاده‌های غیراستاندارد و خودروهایی بدون استاندارد دارند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *