موتور سیکلت و دوچرخه

موتورسیکلت الکتریکی eScrambler با ظاهر کلاسیک

وقتی به موتورسیکلت‌های برقی فکر می‌کنیم، تصاویری از وسایلی مدرن و تکنولوژیک به ذهن می‌آیند. با پیشرفت فنّاوری، دوچرخه‌ها، موتورسیکلت‌ها و خودروهای الکتریکی به وسایلی قابل اتکا تبدیل شده‌اند و به نظر می‌رسد عملکرد آنها به مراتب پایدارتر از گذشته شده باشد به‌گونه‌ای که کاملاً در رقابت با رقبای غیر الکتریکی خود قرار می‌گیرند.

07 escrambler yankodesign

در آینده حمل و نقل، تمیز و بدون آلایندگی یا با حداقل آلایندگی و با انرژی‌های تجدید پذیر صورت خواهد گرفت. با این حال هنوز در ابتدای این راه هستیم. eScrambler یک موتورسیکلت تمام الکتریکی کانسپت است که با نگاهی به گذشته، آینده را نمایش می‌دهد.

04 escrambler yankodesign

این طراحی کلاسیک کاملاً چشمگیر و قدرتمند از آب در آمده است. برای طراحی این موتورسیکلت، متیو وادیک (Matthew Waddick) با طراح صنعتی سابق یاماها و قهرمان سابق مسابقات، تیمی تشکیل داده تا موتورسیکلتی مشابه مدل‌های افسانه‌ای دهه 70 میلادی را طراحی نماید. البته می‌توان گفت که طراح به تسلا سایبرتراک نیز نظری داشته است!

برخلاف موتورسیکلت‌های برقی باریک معمول، این موتورسیکلت مجهز به چرخ‌های 18 اینچی شده و دوشاخه KTM و یک ضربه‌گیر مرکزی نیز بدان افزوده شده است. برای این‌که مشخص شود این یک موتورسیکلت متعلق به سال 2020 است، فناوری‌هایی چون نمایشگر دیجیتال، نشانگر سطح باتری، ردیابی یکپارچه GPS، وای فای داخلی، و کروز کنترل نیز در آن به چشم می‌خورند.

03 escrambler yankodesign

این موتورسیکلت که توسعه آن دو سالی به طول انجامیده، مجهز به یک موتور الکتریکی 50 کیلو واتی (67 اسب بخار) است و می‌تواند به سرعت 150 کیلومتر بر ساعت دست یابد. شتاب صفر تا صد آن نیز 3.5 ثانیه اعلام شده است. در دنیای واقعی با یک بار شارژ باتری، می‌توان مسافت 150 کیلومتر را طی نمود که آن را در رده یکی از بهترین موتورسیکلت‌های برقی دنیا قرار می‌دهد. برای انتقال نیرو به جای چرخ دنده‌های مرسوم و پیچیده تنها از یک تسمه استفاده شده زیرا موتورهای الکتریکی اصولاً نیازی به گیربکس ندارند. این موضوع باعث انتقال آرام‌تر نیرو نیز می‌شود.

خوب تا اینجا که این موتورسیکلت می‌تواند برای بسیاری از علاقه‌مندان به سواری جذاب باشد. در عین حال که کارکشته‌های این صنعت حتی هارلی دیویدسون نیز همان‌گونه که قبلاً در پدال نیز اعلام کردیم، آینده‌ای الکتریکی را برای خود ترسیم کرده‌اند بنابراین می‌توان انتظار موتورسیکلت‌های الکتریکی بیشتری با سبک کلاسیک و رترو را داشته باشیم.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *