اخبار خودرو

موتور کم مصرف و ابعاد بزرگ شاسی بلند جدید مزدا

مزدا در مارس 2018  یک مدل بازطراحی شده  CX-3 را ارائه کرد و اینک قصد دارد  نسل جدیدی از SUVهای (شاسی بلند) این مدل را در سال 2020 وارد بازار فروش کند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران ، نسل جدید شاسی‌بلند CX-3 به سمت استفاده از پلت‌فرم جدید اسکای‌اکتیو II حرکت می‌کند که به بزرگتر شدن ابعاد آن منجر خواهد شد. با این اوصاف طول کلی خودرو به 168.3 اینچ خواهد رسید که به نحوی به طول 171 اینچی تویوتا CH-R نزدیک می‌شود.

موتور کم مصرف و ابعادی بزرگ در مزدا CX3 2020

فضای درونی خودرو نیز راحت‌تر بوده، صندلی‌ها از طراحی هنرمندانه برخوردارند و طراحی و ساختار داشبورد نیز تغییر کرده است.

تغییر پلتفرم همچنین باعث تغییر سیستم تعلیق عقب شده و شاسی‌بلند جدید مزدا دیگر از از ستاپ مولتی‌لینک خود بهره نمی‌گیرد. این سیستم تعلیق باعث حرکت نرم‌تر و کاهش سر و صدا در حرکت جاده‌ای می‌شود.

موتور کم مصرف و ابعادی بزرگ در مزدا CX3 2020

مزدا CX- 3 از یک موتور اسکای اکتیو ایکس در آینده بهره می‌برد. این سیستم موتوری برای اولین بار در این خودرو به کار می‌رود و با سوخت بنزینی فعال خواهد شد. این موتور با فشرده کردن سوخت و هوا به کاهش 20 تا 30 درصدی مصرف سوخت منجر شده و 10 تا 30 درصد قدرت گشتاور را افزایش می‌دهند. موتورهای 2 لیتری آینده 187 اسب‌بخار قدرت و 239 نیوتن‌متر گشتاور دارند.

موتور کم مصرف و ابعادی بزرگ در مزدا CX3 2020

مزدا ابتدا از این موتور روی مزدا 3 استفاده کرده و آن را در ماه نوامبر در نمایشگاه خودرویی امریکا به نمایش خواهد گذاشت. مدل‌های جدید و هاچ‌بک مزدا 3 احتمالا با ساختار و طراحی مدل مفهومی “کای” ارائه خواهند شد و در سال 2019 به فروش می‌رسند.

موتور کم مصرف و ابعادی بزرگ در مزدا CX3 2020

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *