نقد، بررسی و معرفی خودرو

موستانگ کبرا جت 1400 خودرویی برای درگ

فورد پرفرومنس با همکاری چند شرکت قطعه‌ساز از خودروی الکتریکی موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ با قدرت ۱،۴۰۰ اسب بخار و گشتاور بیش از ۱،۴۹۰ نیوتن‌متر برای مسابقات درگ رونمایی کرد.

فورد بار دیگر توانایی‌های خود را در ارائه فناوری‌های باتری خودروی الکتریکی با نمونه اولیه موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ به نمایش گذاشته است. فورد پرفورمنس با کمک شرکت‌های قطعه‌ساز MLe Racecars، واتسون اینجینیرینگ، AEMEV و Cascadia خودرو برقی مخصوص مسابقه درگ تولید کرد.

این خودروی مسابقه‌ای از باتری با ظرفیت نامشخص و قدرت خروجی کلی ۱،۴۰۰ اسب بخار و بیش از ۱،۴۹۰ نیوتن‌متر گشتاور از تعداد نامعلومی موتور برقی بهره می‌برد. از ویدئوی منتشرشده همچنین به نظر می‌رسد که این سیستم محرکه دارای جعبه دنده دو سرعته است.

پیش‌بینی می‌شود که فورد موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ بتواند به لطف پیشرانه الکتریکی، مسافت ۴۰۰ متر را در کم‌تر از ۸ ثانیه طی کند و بیشینه سرعت آن به بیش از ۲۷۳ کیلومتربرساعت برسد.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 / فورد موستانگ کبرا جت 1400

مارک راشبروک، مدیر فورد پرفورمنس موتوراسپرتس در این زمینه گفت:

ما پیش از آن‌که پروژه Cobra Jet ۱۴۰۰ را به عنوان آزمایشی برای سنجش دانش فورد در زمینه‌ی فناوری خودروی الکتریکی بدانیم، به عنوان فرصتی برای شروع تولید پیشرانه‌های برقی در پکیج خودروی مسابقه‌ای که قبلاً تجارب زیادی با آن‌ها داشتیم، نگاه می‌کنیم. بنابراین ما معیارهای عملکردی داشتیم که می‌خواهیم همین حالا با آن‌ها هماهنگ شده و بتوانیم بر موانع پیروز شویم.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 / فورد موستانگ کبرا جت 1400

آخرین مدل کبرا جت در سال ۲۰۱۸، از پیشرانه ۵/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر کایوت مجهز به سوپرشارژر Whipple بهره می‌برد و می‌توانست نزدیک به ۱،۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند و در تنها ۸ ثانیه مسیر ۴۰۰ متر را طی کرده و به بیشینه سرعت ۲۴۱ کیلومتربرساعت برسد. وقتی هنسی کبرا جت ۲۰۱۶ را روی دینامومتر قرار داد، آن از پیشرانه ۵ لیتری خورجینی هشت سیلندر کایوت مجهز به سوپرشارژر بهره می‌برد؛ پیشرانه قادر بود قدرت خروجی ۸۷۱ اسب بخار را به به چرخ‌های عقب منتقل کند و کبرا جت می‌توانست در زمان ۸/۵ ثانیه مسافت ۴۰۰ متر را بپیماید.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 / فورد موستانگ کبرا جت 1400

فورد موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ دارای برخی از پیشرفته‌‌ترین فناوری‌هایی است که در پیشرانه‌های آینده فورد استفاده خواهد شد. این خودروی کوپه امسال در چند رویداد و مسابقات درگ شرکت خواهد کرد و توانایی‌های خود را در درگ به هواداران، رسانه‌ها و رقبا نشان می‌دهد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *