نقد، بررسی و معرفی خودرو

مینی پیکاپ جدید و ارزان قیمت فورد

فورد در حال کار روی کوچک‌ترین پیکاپ خود است و اخبار جدید نشان می‌دهند این خودرو اواخر سال آینده و با قیمت کمتر از 20 هزار دلار عرضه خواهد شد.

ford focus pickup render 2

هنوز چیزی به‌صورت رسمی اعلام نشده اما اتوموتیونیوز می‌گوید فورد ماه پیش این پیکاپ را به برخی نمایندگی‌های خود نشان داده است. ظاهراً این خودرو بازخوردهای خوبی داشته و پروفایل آن شبیه نسل اول رنجر بوده است.

ford focus pickup renders

فعلاً چیز زیادی درباره پیکاپ ارزان‌قیمت فورد نمی‌دانیم اما گفته می‌شود این خودرو یک پیکاپ جمع‌وجور یونی بادی خواهد بود که شاید از همان پلتفرم فورد فوکوس استفاده کند. این خودرو با کد داخلی P758 شناخته می‌شود و ظاهراً در مکزیک تولید خواهد شد.

کارخانه فورد در مکزیک هم‌اکنون مشغول تولید فورد فیوژن و لینکلن MKZ بوده اما هر دو خودرو در آینده نزدیک از خط مونتاژ خداحافظی خواهند کرد. لینکلن با اعلام بازنشستگی سدان پایه خود در ژانویه اعلام کرد خط تولید این برند در مکزیک در نهایت به تولید محصولات جدید فورد اختصاص خواهد یافت.

Ford Focus Based Pickup

فورد هم از اشاره به جزئیات پیکاپ خود خودداری کرده اما انتظار دارد این خودرو فروش بالای 100 هزار دستگاه در سال را ثبت کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد پیکاپ جدید فورد پرفروش‌تر از رنجری خواهد بود که سال پیش فروش 83571 دستگاهی در آمریکا را ثبت کرد.

focus pickup 1

موضوع مهم‌تر اینکه قیمت زیر 20 هزار دلاری این خودرو باعث می‌شود فورد سازنده یکی از ارزان‌ترین پیکاپ های آمریکا باشد. این عنوان هم‌اکنون به نیسان فرونتیر 2019 با قیمت پایه 19290 دلاری اختصاص دارد. البته مدل 2021 نیسان احتمالاً قیمت بالاتری خواهد داشت زیرا تغییراتی را تجربه کرده است.

focus pickup 3

پیکاپ جدید فورد همچنین بیش از 4 هزار دلار ارزان‌تر از رنجر خواهد بود. این موضوع مهمی است زیرا عدم عرضه فوکوس و فیستا باعث شده فورد فاقد محصولاتی پایه و ارزان‌قیمت در بازار باشد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *