اخبار خودرو

نرخ دستمزد تعمیر خودرو افزایش یافت

اقتصادآنلاین/ رئیس اتحادیه صنف تعمیر کاران خودرو از افزایش 15 تا 18 درصدی دستمزد تعمیرکاران خبر داد و گفت: این روزها با نوسانات نرخ ارز، تعمیرکاران درگیر مشکلات تامین قطعات خودرویی هستند.

repairshop

علیرضا نیک آئین با اشاره به اینکه همه ساله نرخ دستمزد و حقوق در کشور با افزایش همراه است و امسال نیز نرخ دستمزد تا 19.5 درصد افزایش داشت، اظهار کرد: نرخ دستمزد تعمیرکاران خودرو نیز با افزایش 15 تا 18 درصدی همراه شد.
او ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون و با افزایش نوسانات نرخ ارز، قیمت قطعات خودرو نیز بسته به میزان افزایش قیمت ها با افزایش قیمت همراه شده است، چرا که تعیین دستمزد تعمیرکاران نیز همراه با گارانتی قطعات و نرخ آن ها محاسبه می شود.
به گفته نیک آئین، صنف تعمیرکاران نمی خواهد به واسطه افزایش قیمت قطعات خودرویی نرخ دستمزدها را تغییر دهد؛ از این رو با مشکلات تامین قطعه دست و پنجه نرم می‌کند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیر کاران خودرو افزود: در حال حاضر روغن‌ها و قطعات تقلبی در بازار به وفور دیده می شود که همین امر در کیفیت تعمیرات خودرو از سوی تعمیرکاران لطمه وارد می کند.
او تاکید کرد: در حال حاضر به دلیل نوسانات نرخ ارز در بازار، نه تنها قطعات خودرو با ارز 4200 تومانی، بلکه با ارز آزاد هم به سختی پیدا می شود. به گونه ای که تعمیرکاران علاوه بر نوسان قیمت قطعات، با مشکل تامین قطعه همراه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *