اخبار خودرو

نسل بعدی سیتروئن C5 با تغییراتی چشمگیر در راه است

در سال 2018 گزارش شد که نسل آیندهٔ سیتروئن C5 با ویژگی‌های طراحی کانسپت خیره‌کنندهٔ Cxperience که در نمایشگاه پاریس 2016 رونمایی شد تا سال 2020 به نمایندگی‌های فروش می‌رسد.

خب الآن در سال 2020 هستیم و اثری از C5 جدید دیده نمی‌شود. بااین‌حال مدیران سیتروئن میگویند طرح یک سدان میان سایز جدید همچنان روی میز است. مدیر محصول و استراتژی سیتروئن «لارنس هانسن» دراین‌باره گفته است:

به ما اعتماد کنید. این خودرو وجود دارد و بسیار جذاب و باشکوه خواهد بود. این خودروی واقعاً مهمی برای ماست.

Citroen C5 2022 1

آخرین C5 که در دو نسخهٔ سدان و استیشن ارائه می‌شد، در سال 2018 از خط تولید سیتروئن خارج شد. البته این ماشین همچنان با تجربهٔ یک فیس‌لیفت در چین در حال تولید است. همچنین سازندهٔ فرانسوی اعلام کرد که این بخش را رها نخواهد کرد.

این در حالی است که بخش سدان‌های متوسط طی سال‌های اخیر به دلیل محبوبیت کراس‌اوورها، با کاهش فروش مواجه شده است و سال گذشته فروش آن‌ها با 14 درصد کاهش به 403,922 دستگاه رسیده است.

همچنین هرچند این خودروها در چین هنوز محبوب هستند اما فروش سیتروئن در سال 2019 با کاهشی چشمگیر از 114 هزار دستگاه سال 2018 به تنها 55 هزار دستگاه رسیده است.

Citroen C5 2022 2

فعلاً اطلاعات زیادی از جایگزین باشکوه C5 نمی‌دانیم

ولی این احتمال وجود دارد که روی پلت‌فرم EMP2 پژو-سیتروئن ساخته شود یعنی همان پلت‌فرم پژو 508. دو سال پیش، مدیر محصولات سابق سیتروئن «زاویر پژو» اظهار داشت که این شرکت نیاز به اختراع دوبارهٔ سگمنت سدان‌ها دارد تا آن‌ها را به مدرنی و جذابی سگمنت کراس‌اوورها جلوه دهد. وی افزود:

اگر سدان شما کلاسیک یا سنتی باشد، می‌ترسم دچار مشکل شوید

Citroen C5 2018 1

آیا این یعنی C5 آینده ارتفاع کمی بیشتری از یک سدان میان سایز سنتی مثل پژو 508 یا فولکس‌واگن پاسات خواهد داشت یا از استایل لوکس هاچ‌بک مانندی مثل کانسپت Cxperience برخوردار خواهد بود؟ فعلاً هیچ‌چیز در این بار نمی‌دانیم زیرا تاکنون حتی پروتوتایپ‌های استتار شدهٔ آن‌را هم ندیده‌ایم که این یعنی نسل جدید سیتروئن C5 هنوز وارد مراحل نهایی توسعه نشده است.

Citroen C5 2018 2

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *