معرفی نسل جدید پورشه ۹۱۱ کابریولت

پورشه 911

کمتر از دو ماه پس از معرفی نسل جدید پورشه ۹۱۱ در نمایشگاه لس‌آنجلس، حالا سازندهٔ آلمانی نسخهٔ کابریولت این خودرو را هم معرفی کرده است.

این اسپرت روباز به یک سقف پارچه‌ای اتوماتیک با ساختاری سبک‌وزن مجهز شده که به‌منظور جلوگیری از باد شدن سقف در سرعت‌های بالا، در درون آن از منیزیم استفاده شده است. این سقف همچنین از یک پنجرهٔ عقب شیشه‌ای یکپارچه هم برخوردار است. این سقف با استفاده از سیستم هیدرولیکی جدید، سریع‌تر از قبل باز و بسته می‌شود. این فرایند در ۹۱۱ جدید حدود دوازده ثانیه طول می‌کشد و می‌توان تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت سقف را باز یا بسته کرد.

نسل جدید ۹۱۱ کابریولت در ابتدا صرفاً در مدل‌های کاررا S و کاررا ۴S ارائه می‌شود. این مدل‌ها به پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو مجهز هستند که ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی این موتور در مدل کاررا S توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود که خودرو را ظرف ۳.۷ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسانده و امکان رسیدن به حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت را برای آن فراهم می‌کند. مدل کاررا ۴S اما که به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است، ظرف ۳.۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.


استحکام ساختار نسل جدید ۹۱۱ کابریولت بیشتر از قبل شده و برای اولین بار امکان سفارش سیستم مدیریت تعلیق پورشه هم برای آن وجود دارد. با سفارش این سیستم، آنتی‌رول بارها سفت‌تر شده و ارتفاع خودرو یک سانتیمتر کاهش پیدا می‌کند. به گفتهٔ پورشه، این تغییرات روی جاده‌ها احساس بهتری به خودرو بخشیده و توزیع وزن را نیز بهبود می‌بخشد. سازندهٔ آلمانی همچنین ادعا کرده که ۹۱۱ کابریولت جدید به لطف این ویژگی‌ها، خودروی بهتری برای رانندگی خواهد بود.


۹۱۱ کابریولت در ظاهر تا حد زیادی با نسخهٔ کوپه یکسان است و بنابراین همان رویهٔ تکاملی در اینجا هم دیده می‌شود؛ اما نسخهٔ کابریولت از رینگ‌های شیکی برخوردار است که در جلو ۲۰ اینچی و در عقب ۲۱ اینچی هستند. ظاهر آشنا در کابین هم ادامه پیدا کرده است و برای خودرو یک صفحه آمپر ترکیبی دیجیتالی-آنالوگ به همراه یک نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ۱۰.۹ اینچی در نظر گرفته شده است. در اینجا تنها تفاوت میان نسخهٔ کوپه و کابریولت وجود کنترلر اختصاصی برای باز و بسته کردن سقف است.

۹۱۱ کابریولت جدید مدل ۲۰۲۰ از اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد اما پورشه هم‌اکنون سفارشات خرید آن‌را می‌پذیرد. قیمت این ماشین در ایالات‌متحده از ۱۲۶,۱۰۰ دلار برای مدل کاررا S کابریولت و ۱۳۳,۴۰۰ برای کاررا ۴S کابریولت آغاز می‌شود که افزایش قیمت ۹ هزار دلاری را نسبت به نسل قبلی نشان می‌دهد. انتظار می‌رود تحویل ۹۱۱ کابریولت جدید به خریداران از اواخر تابستان آینده آغاز شود.

 

منبع: pedal

نویسنده: امیر دهقان

دناروید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید