نقاط قوت و ضعف لکسوس LX570

لکسوس LX570

اگر بخواهیم درباره یکی از بهترین خودروهای بلندقامت جهان صحبت کنیم قطعا لکسوس بخشی از موضوع گفتگو را به خود اختصاص خواهد داد. اینجا ممکن است مشکلاتی به دلیل مشابهت های ذاتی لکسس و تویوتا داشته باشیم اما به هر ترتیب باید پذیرفت که فرزندان خانواده لکسس همواره تحصیلات بیشتری در مقایسه با تویوتا داشته اند!

درباره لکسوس LX570 مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. این اس یو وی فوق العاده در مجموع بیشتر از تویوتا لندکروز جلب نظر می کند. یک شاهزاده خوش اندام که بهترین آرزوهای یک مشتری درباره کلاس شاسی بلند را به واقعیت تبدیل می کند و البته باید جیب مشتری نیز توان همراهی با چنین رویایی را داشته باشد!

در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می توان به این خودرو داشت، می پردازیم:

آفرود/ یک خودروی جان سخت!

لکسس ال اکس 570؛ ویژگی ها و ضعف ها! (+تصاویر و فیلم)

همانطور که می دانیم تویوتا همواره در کلاس آفرود محصولات قابل اعتمادی داشته و تقریبا تمامی شاسی بلندهای آن را می توان با کمترین تغییرات به دل جنگل و کوهستان فرستاد. درباره لکسوس نیز شرایط تنها مقداری تفاوت می کند زیرا قرار است با یک شاسی بلند فوق لوکس سراغ آفرود بروید و البته این ماموریتی است که ال اکس ۵۷۰ از آن سربلند خارج خواهد شد. بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری(قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است.

بدنه لکسوس روی یک شاسی قدرتمند که حداقل ۲۲.۵ سانتیمتر از زمین فاصله دارد، ثابت شده است. از سوی دیگر سیستم تعلیق حرفه ای الکترو-هیدرولیک و سامانه چهارچرخ محرک با دنده مجزای لاو-رنج(منظور دنده سنگین و قویتر ویژه شرایط آفرود) را نیز به این معجون اضافه کنید تا اطمینان بیشتری به قابلیت های آفرودی آن داشته باشید. این خودرو همچنین ۵ حالت پیش فرض برای رانندگی در شرایط افرود دارد که از صخره تا زمین های ماسه ای را شامل می شود. در هنگام خرید مدل ۲۰۱۹ این خودرو با پرداخت هزینه اضافی ۷۸۵ دلاری می توانید چرخ های ۲۱ اینچی با لاستیک چهارفصل به جای نمونه استاندارد ۲۰ اینچی انتخاب کنید.

 

تزئینات و زیبایی کابین

لکسس ال اکس 570؛ ویژگی ها و ضعف ها! (+تصاویر و فیلم)

خوب به هرترتیب زمانی که ۸۶ هزار دلار در مدل پایه برای یک خودرو هزینه می کنید می توان انتظار داشت که تزئینات و کیفیت داخل کابین آن چیزی فراتر از یک خودروی معمولی باشد. جادوی چرم در بخش های مختلف از جمله کنسول، داخل درها و صندلی ها حس یک دفتر کار لوکس را تداعی می کند.

وقتی به هر کدام از کلیدها و دکمه های داخل این خودرو فشار وارد می کنید آنچنان سنگین و باکیفیت حرکت می کنند که با تمام وجود دلایل هزینه بالا برای یک اتومبیل را درک خواهید کرد و هرگز از خریدتان پشیمان نخواهید شد. تریم با نمای چوبی براق در مدل استاندارد آنقدر زیبایی دارد که نیازی نباشد با پرداخت ۱۱۹۰ دلار اضافه بخواهید بسته لوکس تزئینات داخلی این خودرو را سفارش دهید!

این بسته شامل مواردی مانند گرمایش و تهویه برای تمامی صندلی ها، سیستم هوشمند رصد آب و هوا (که در هماهنگی کامل با سیستم گرمایشی و تهویه صندلی ها کار می کند و حس بهتری را برای سرنشینان در خودرو ایجاد می کند) و همچنین استفاده از چرم باکیفیت تر برای بخش های مختلف داخل خودرو. به این موارد یک گرم کن فرمان ۱۵۰ دلاری هم اضافه کنید!

از جمله دیگر امکانات قابل سفارش برای داخل کابین ال اکس ۵۷۰ می توان به یک جفت نمایشگر ۱۱.۶ اینچی برای سرنشین های صندلی عقب(بخشی از سیستم سرگرمی صندلی عقب) به ارزش ۲۰۰۵ دلار، کنسول ۱۷۰ دلاری بین صندلی و شارژر بی سیم ۷۵ دلاری.

نمای ظاهری؛ زشت یا زیبا ؟!

لکسس ال اکس 570؛ ویژگی ها و ضعف ها! (+تصاویر و فیلم)

در زمینه طراحی بدنه لکسوس پرونده بسیار موفقی دارد که در این زمینه همواره چند قدم از تویوتا جلوتر ایستاده است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می شود. قدرت اولین حسی است که از ملاقات با این خودرو در مخاطب ایجاد می شود. بدنه از هر زاویه ای که مورد توجه قرار گیرد کمترین ایرادی در خود ندارد. گریل توسعه یافته، چراغ هایی با ظاهر تهاجمی، بامپر یکپارچه و … همه چیز عالی و فوق العاده به نظر می رسد.

موتور/ می توانست بهتر باشد!

لکسس ال اکس 570؛ ویژگی ها و ضعف ها! (+تصاویر و فیلم)

خوب این غول متحرک طبیعتا وزن زیادی دارد و چیزی نیست که بتوان آنرا پنهان کرد. اما متاسفانه این اضافه وزن در بخش پیشرانه می توانست به نحو بهتری تحمل و جبران شود. موتور ۵.۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی(گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده ای برای این مجموعه محسوب می شود. هر چند جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک مجموعه تا حدودی شرایط را بهتر می کند اما آرزو داشتیم که موتور ۴۵۰ اسب بخاری یا بیشتر از آن روی این خودرو نصب شده بود.

صندلی ردیف سوم / کم جا و ناراحت!

لکسس ال اکس 570؛ ویژگی ها و ضعف ها! (+تصاویر و فیلم)

ردیف سوم صندلی سرنشین در لکسس مورد بررسی ما به مراتب راحتی کمتری در مقایسه با اینفینیتی کیو۸۰ و لینکلن نویگیتور دارد. به هر ترتیب ردیف سوم صندلی تنها در مواردی خاص مورد استفاده دارد و نمی توان انتقاد زیادی درباره آن داشت اما شاید با مقداری تغییرات در طراحی لکسوس می توانست این بخش را نیز به مانند رقبای نامبرده کاربردی تر کند. در بیشتر مواقع این ردیف که به حالت تاشو به طرفین طراحی شده به عنوان مکانی برای حمل چمدان ها و مواردی مشابه کاربرد دارد.

*مازیار دانیالی

منبع
برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید