نقد، بررسی و معرفی خودرو

نگاهی بر آپشنها و مشخصات تویوتا کمری ۲۰۲۱

تویوتا کمری ۲۰۲۱ با تغییرات مهمی مثل تریم XSE هیبرید و پکیج ایمنی جدید Safety Sense 2.5 معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا می‌شویم.

تویوتا کمری حدود ۴۰ سال است که در بازار خودروی بسیاری از کشورها حضور دارد و جزو پرفروش‌ترین سدان‌های جهان محسوب می‌شود. نسل فعلی این خودرو از سال ۲۰۱۷ تا به امروز در بازار حضور داشته و در همین راستا تویوتا تصمیم گرفته است با عرضه مدل ۲۰۲۱ آن در کنار تغییرات مهم نگاه مشتریان بیشتری را به این سدان محبوب جلب کند.

مشخصات تویوتا کمری ۲۰۲۱

تویوتا کمری 2021

از تغییرات مهم تویوتا کمری ۲۰۲۱ می‌توان به آپشن‌های متنوع، تریم‌های جدید به ویژه XSE هیبرید و پکیج ایمنی جدید Safety Sense 2.5 اشاره کرد که از بین آنها پکیج ایمنی تویوتا جزو بزرگ‌ترین تغییرات این خودرو محسوب می‌شود. این پکیج به شکل استاندارد برای تمام تریم‌های این سدان ارائه می‌شود و اکنون از دوربین و رادار باکیفیت‌تری نیز برخوردار شده است.

تویوتا کمری 2021

از سیستم‌های این پکیج می‌توان به دستیار تغییر لاین حرکتی، کروز کنترل تطبیقی با عملکرد نرم‌تر، دستیار فرمان اضطراری و هشدار پیشگیری از برخورد اشاره کرد. این پکیج ایمنی که روی تویوتا کمری ۲۰۲۱ عرضه شده است، به زودی در سایر محصولات تویوتا نیز ارائه خواهد شد.

تویوتا کمری 2021

معرفی تریم جدید XSE هیبرید جزو یکی دیگر از تغییرات بزرگ خانواده کمری محسوب می‌شود. این مدل همانند نسخه بنزینی XSE از طراحی ظاهری جدید با رینگ‌های ۱۹ اینچی، چراغ‌های جلوی LED و جلوپنجره مشکی براق بهره می‌برد.

هرچند از لحاظ فنی تغییراتی ایجاد نشده و کمری XSE هیبرید از یک موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری برخوردار است که می‌تواند قدرتی برابر با ۲۰۸ اسب بخار و گشتاور ۲۲۱ نیوتن‌متر را تولید کند.

تویوتا کمری 2021

سایر مدل‌های این سدان ژاپنی هم در ظاهر خود با تغییراتی همراه شده‌اند که به‌روزرسانی جلوپنجره به عنوان مهم‌ترین تغییر آنها محسوب می‌شود. برای این خودرو دیگر مدل پایه L تولید نمی‌شود و از این پس نسخه LE به عنوان مدل پایه خواهد بود.

در کنار قوای محرکه هیبریدی، مشتریان می‌توانند این خودرو را با موتور بنزینی ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری با قدرت ۲۰۳ اسب بخار و گشتاور ۲۰۵ نیوتن‌متر و موتور بنزینی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری با قدرت ۳۰۱ اسب بخار و گشتاور ۳۶۲ نیوتن‌متر سفارش دهند.

تویوتا کمری 2021

مشتریان تویوتا کمری ۲۰۲۱ این امکان را دارند که از میان دو صفحه نمایش شناور ۷ اینچی و ۹ اینچی یکی را برای این خودرو سفارش دهند. علاوه بر این، تریم‌های XLE و XSE به همراه پشت آمپرهای دیجیتال ۷ اینچی و هدآپ دیسپلی ۱۰ اینچی روانه بازار خواهند شد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *