نگاهی بر نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹

2019 Hyundai Elantra

هیوندا النترا  در سال ۱۹۹۱ اولین نسل خود را به جهان معرفی کرد و ۲۶ سال بعد  نسل ششم خود را روانه بازار کرد. امسال نیز علاقه‌مندان این سدان کامپکت هیوندای آن را با فیس‌لیفت جدید مشاهده می‌کنند.

النترای فیس‌لیفت از فناوری‌های بیشتر در نسخه استاندارد، سیستم اطلاعات سرگرمی جدید، ویژگی‌های ایمنی فعال و تریم‌های بیشتر بهره می‌برد.

طراحان برای قسمت جلویی هیوندای النترا ۲۰۱۹ از چراغ‌های مثلثی شکل و جلوپنجره بازطراحی شده استفاده کرده‌اند که نمای جذابی را در این بخش شکل داده است.

بخش طراحی هیوندای پا را فراتر گذاشته و فرم کاپوت و گلگیرها را نیز بازطراحی کرده‌اند. این مدل طراحی نمای روبه‌رویی خودرو را تهاجمی و جسورانه نشان می‌دهد.

هیوندای النترا 2019/ فناوری بیشتر و تغییرات خارجی

نسل جدید هیوندای النترا 2019 (+عکس)

در نمای عقب چراغ‌های عقب نیز کشیده، بلند و تیز شده ، جای پلاک نیز تغییر کرده و تمایز آن از بخش تیره سپر سخت است. خودرو روی  چرخ‌های ۱۶ و ۱۷ اینچی سوار شده و در انواع اقتصادی از انواع  ۱۵ اینچی بهره می‌برد.

در قسمت‌های عقب طراحان همانند بخش‌های جلویی تغییرات زیادی را در نظر گرفته‌اند؛ برای مثال در صندوق بار به طور کلی مجددا طراحی شده و درون آن یک اسپویلر یکپارچه نصب شده است.

شاهد تغییر طراحی سپر عقب هستیم و فرم چراغ‌ها نیز نسبت به مدل‌های قبلی متفاوت است. چنین تغییراتی باعث پویاتر شدن قسمت عقب خودرو شده است. چراغ‌های LED نیز روی نمونه‌های “لیمیتدد” و “اسپورت” ارائه خواهد شد.

از تغییرات داخلی این خودرو می‌توان به صفحه پشت آمپر مرکزی، سیستم صوتی، سامانه تهویه هوا، بخش‌های ذخیره و سامانه ناوبری چندرسانه‌ای با صفحه نمایش ۸ اینچی مجزا در تریم‌های بالاتر اشاره کرد.

 دکمه‌های میانی این خودرو نیز تغییرات ملایمی را نشان می‌دهد. البته خودرو از منو و دستورالعمل های جدیدی نیز بهره می‌برد.

هیوندای النترا 2019/ فناوری بیشتر و تغییرات خارجی

نسل جدید هیوندای النترا 2019 (+عکس)

النترا ۲۰۱۹ سیستم‌های ایمنی متعددی را ارائه می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سامانه هشدار به راننده برای توجه بیشتر، سیستم حفظ حرکت میان خطوط و جلوگیری از برخورد از ناحیه جلو اشاره کرد.

همچنین مشتریان می‌توانند سیستم‌های ایمنی پیشرفته‌تری نظیر سیستم خروج ایمن، هشدار ترافیک عقب، سیستم هشدار نقاط کور و سیستم تشخیص عابر پیاده را در صورت نیاز سفارش دهند.

هیوندای النترا 2019/ فناوری بیشتر و تغییرات خارجی

شرکت هیوندای برای این خودرو سه موتور مختلف را در نظر گفته است. یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی چرخه اتکینسون برای مدل‌های SE ،  SEL و لیمیتد عرضه می‌شود که این موتور قادر است قدرتی معادل ۱۵۰ اسب بخار تولید کند.

همچنین مدل النترا اکو از یک موتور ۱.۴ لیتری توربو بهره می‌برد که این موتور نیز قدرتی معادل ۱۳۰ اسب بخار را ارائه می‌دهد.

نسل جدید هیوندای النترا 2019 (+عکس)

برخی از انواع این خودرو با گیربکس دستی ۶ سرعته و برخی دیگر  از گیربکس‌های ۷ سرعته اتوماتیک به بهره می‌برند. مصرف سوخت هیوندای النترا ۲۰۱۹ به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۷ لیتر اعلام شده است.

قیمت این خودرو در دبی ۶۰ هزار درهم است که حدود ۲۱۶ میلیون تومان می باشد.

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید