نقد، بررسی و معرفی خودرو

نگاهی بر پورشه تایکان توربو S جدید

تایکان تنها یک خودرو نیست، نقطه‌ی اثبات است. یک پرچم برافراشته که با تأکید می‌گوید خودروهای الکتریکی نه تنها هیجان‌انگیز هستند بلکه لذت‌بخش و ریشه‌دار بوده و ارزش نشان پورشه را دارد.

پورشه تایکان توربو S

ما این را می‌دانیم زیرا سال پیش تایکان را برای اولین بار تست کردیم و فهمیدیم که تایکان توصیف کننده‌ی عصری است که در آن حضور داریم؛ اما حالا آن را در نسخه پرچم‌دار توربو S روانه جاده‌های بریتانیا کرده‌ایم؛ و اجازه دهید با این حقیقت روبرو شویم: یک خودروی 2.3 تنی که قدرت 751 اسب بخاری دارد در جاده‌های پر از دست‌انداز و تنگ بریتانیا چه حس و حالی خواهد داشت؟!

پورشه تایکان توربو S

خب نترسید! تایکان هنوز هم قابل مدیریت بوده حتی اگر در نگاه اول باعث استرس شود. باید به این نکته اشاره کرد که توربو S در حالت استاندارد تنها 617 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. تنها در حالت لانچ است که تمامی 751 اسب بخار بی‌رحم این خودرو آزاد می‌شود؛ و اینجاست که سواری و هندلینگ تایکان وارد سطح دیگری می‌شود.

پورشه تایکان توربو S

با وجود دو پیشرانه الکتریکی روی اکسل‌های خودرو، دو دنده و جادوی ژرمنی، تایکان هیچ نشانی از یک خودروی سنگین و چهار چرخ محرک ندارد. تیزی خودرو شکی باقی نمی‌گذارد که قدرت بیشتری وجود داشته و شما را به حمله به پیچ‌ها تشویق می‌کند.

پورشه تایکان توربو S

کمک‌حال خودرو میله‌های ضد لغزش فعال 2315 پوندی هستند که باعث می‌شوند هندلینگ خودرو در سطح بسیار بالایی باشد. شما شاهد کشش زیادی خواهید بود که در هر شرایطی احساس‌برانگیز بوده و بازخورد بالایی را به شما می‌دهد.

پورشه تایکان توربو S

همه‌ی این‌ها با هماهنگی سیستم تعلیق بادی تطبیقی عمل می‌کنند، سیستمی که تایکان را حتی در بدترین مسیرها نیز پایدار نگه می‌دارد. در واقع خبری از تکان های بدنه در این خودرو نیست. حتی وجود دست‌اندازها در میانه‌های پیچ نیز خللی در سواری خودرو به وجود نمی‌آورد؛ و البته که تایکان یک خودروی عالی در بزرگراه‌هاست. ما دوست داشتیم پدال‌های پشت فرمان به‌صورت راحت‌ترین سیستم ترمز احیا شونده را تنظیم کنند اما به غیر از این انتقاد خاصی به عملکرد تایکان در جاده وارد نیست.

پورشه تایکان توربو S

اگر بخواهیم خیلی بدبینانه نگاه کنیم باید به سواری خودرو در حالت اسپورت پلاس اشاره‌ کنیم که خیلی سفت است. همچنین فرمان نیز کمی بیش از حد سنگین می‌شود. حالت اسپورت تایکان طبیعی‌تر و لذت‌بخش‌تر حس می‌شود. البته می‌توان در رانندگی روزانه همان حالت نرمال را انتخاب کرد و از رفاه و آسایش برجسته‌ی خودرو لذت برد.

پورشه تایکان توربو S

تایکان از باتری قابل‌استفاده 83.7 کیلووات ساعتی استفاده کرده و حداکثر برد 413 کیلومتری دارد. استفاده از شارژر سریع باعث می‌شود بتوان 80 درصد باتری را در زیر 20 دقیقه شارژ کرد. البته این شارژرها به تعداد کمی وجود دارند.

هنوز هم بسیاری از مالکان خودروهای الکتریکی در خانه اقدام به شارژ خودروی خود می‌کنند و اینجاست که شارژ کامل با بهای 12 پوند در دسترس می‌باشد. البته در حالت غیر پیک این مبلغ نصف می‌شود.

چیزی که پذیرفتنی نیست دریافت 210 پوند برای کابل شارژ عمومی است که به اندازه خریدن 911 و سپس پرداخت پول برای بنزین زدن دیوانه وار می‌باشد. شما همچنین باید 294 پوند برای شارژر 150 کیلوواتی بپردازید و در غیر این صورت شارژر 50 کیلوواتی را خواهید داشت. این گزینه جزو ضروریات است.

پورشه تایکان توربو S

دیگر موضوع قابل ذکر پرداخت 2172 پوند برای حالت نیمه خودران و کروز کنترل تطبیقی می‌باشد که این سیستم‌ها در اکثر خودروهای خانوادگی مدرن به‌صورت استاندارد وجود دارند.

پورشه تایکان توربو S

بله پورشه می‌توانست در بحث تجهیزات استاندارد تایکان عملکرد بهتری داشته باشد اما خب از جمله برخی تجهیزات استاندارد این خودروی الکتریکی می‌توان به چراغ‌های LED، صندلی‌های گرم شونده، کابین چرم، ناوبری، اپل کارپلی و… اشاره کرد. در بخش عقب خودرو کودکان به راحتی خواهند نشست و در محفظه بار نیز می‌توان اکثر وسایل را جا داد و سپس از پرفورمنس و هندلینگ تایکان لذت برد.

پورشه تایکان توربو Sپورشه تایکان توربو S

البته قبل از انتخاب تایکان توربو S باید با دقت فکر کنید. بله لانچ کنترل این خودرو بسیار وحشی است اما برای آن باید هزینه زیادی بکنید. از نظر ما مدل 4S بهترین ارزش در برابر مبلغ پرداختی را دارد. شما باید برای این خودرو آپشن های بیشتری سفارش دهید اما سواری آن به اندازه توربو S خوب است و از طرفی حدود 40 هزار پوند ارزان‌تر می‌باشد.

جدای از وجود مدل کاملاً جذاب 4S که قیمت ارزان‌تری دارد و همچنین عادت پورشه برای درخواست مبالغ بالا برای برخی آپشن های پیش پا افتاده، تایکان خودرویی است که عصر حاضر را تعریف می‌کند. این خودرو یکی از بهترین کوپه‌های چهار درب چند دهه اخیر، صرف‌نظر از نوع قوای محرکه می‌باشد.

مشخصات پورشه تایکان توربو S

  • قیمت: 138826 پوند
  • پیشرانه: دو واحد الکتریکی، باتری 93.4 کیلووات ساعتی
  • قدرت/گشتاور: 617 اسب بخار/1050 نیوتون متر
  • گیربکس: دو سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
  • شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 2.8 ثانیه
  • حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت
  • شعاع حرکتی: 413 کیلومتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *