نگاهی بر پژو ۲۰۸ جدید نسخه پایه

پژو 208

زمانی که نسل جدید پژو ۲۰۸ در اوایل سال جاری معرفی شد اصحاب رسانه با تمجید از طراحی ظاهری آن اعلام کردند این خودرو در کلاس خود قواعد بازی را تغییر خواهد داد.


قطعاً ظاهر این خودرو برای یک سوپرمینی رده میانی خاص و ویژه بوده اما خریداران باید بدانند نسخه‌های ارزان‌قیمت این خودرو همان زرق‌وبرق مدل‌های گران‌تر را ندارند. همان‌گونه که دیده‌اید خودروسازان همیشه نسخه‌های فول خودروهای جدید خود را در نمایشگاه‌های خودرویی به نمایش می‌گذارند و پژو هم از این قاعده مستثنا نیست.


این خودروساز فرانسوی تنها نسخه‌های سطح بالای ۲۰۸ جدید همچون Allure، GT Line و e-208 را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرده بود که البته دلیل خوبی هم برای این کار وجود دارد. برخی رسانه‌ها با مراجعه به پیکربندی آنلاین پژو اقدام به ساختن نسخه‌های پایه‌ی این خودرو کرده‌اند و اگرچه کلیت خودرو تغییری نداشته اما خب ظاهر آن کمتر جلب‌توجه می‌کند.

نسخه‌ی پایه‌ی ۲۰۸ در بلژیک با نام لایک شناخته می‌شود اما خب خیلی آن را دوست نخواهید داشت! قوس‌های چرخ مشکلی مدل GT Line در مدل پایه دیده نمی‌شود و رینگ‌های ۱۵ اینچی فولادی با قالپاق هم احتمالاً اولین چیزی خواهد بود که پس از خرید این خودرو به فکر تعویض آن خواهید افتاد.

برخلاف مدل‌های فول، پژو ۲۰۸ لایک فاقد دستگیره‌های درب و آینه‌بغل‌های رنگی بوده و تریم متصل‌کننده‌ی چراغ‌های عقب نیز به جای ظاهر مشکی براق از نوع خاکستری مات هستند. البته که انتظار چراغ‌های LED را در مدل پایه‌ی این خودرو نداریم.

این خودرو از چراغ‌های هالوژنی استفاده می‌کند و حتی دیلایت های LED نیز جای خود را به پلاستیک مشکی داده‌اند. با توجه به اینکه نسل جدید رنو کلیو به‌صورت استاندارد با چراغ‌های LED عرضه می‌شود بنابراین این امر می‌تواند یک فاکتور مهم در انتخاب دو خودرو باشد.

داخل کابین هم همین داستان برقرار است هرچند مدل پایه‌ی ۲۰۸ همان طراحی i-Cockpit پژو را حفظ کرده است. البته در این خودرو بجای پشت آمپرهای دیجیتالی شاهد نمونه‌های آنالوگ هستیم و مهم‌تر از آن بجای صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی صفحه‌ی کوچک ۵ اینچی بکار رفته است.

همچنین در مدل پایه‌ی این خودروی فرانسوی خبری از نورپردازی نیست و پانل درب‌ها هم از پلاستیک سخت ساخته شده‌اند. درهای عقب هم فاقد شیشه‌های برقی بوده و روی فرمان هم خبری از دکمه‌ها نیست.

تفاوت‌های زیاد دیگری هم وجود دارد که ما کشف آن‌ها را به شما واگذار می‌کنیم.

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید