نقد، بررسی و معرفی خودرو

نگاهی کوتاه بر یاریس ۲۰۱۹

تویوتا یاریس یک نسخه اقتصادی است که تاکنون وجهه و اعتبار یک مدل اقتصادی و قابل اعتماد را به دست آورده است. اینک این خودرو با نسخه ارتقاء یافته 2019 خود قصد دارد با بهترین‌های کلاس خود به چالش بپردازد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “کارسکوپ”، به غیر از نسخه‌های محدود یاریس GRMN، خودروهای کامپکت شهری تویوتا رانندگی بسیار معمولی را در طول سال‌ها ارائه داده‌ و در برابر رقبایی مانند فورد فیستا فاقد روح و اعتبار زیاد به شمار می‌آیند.

چالش یاریس‌های تویوتا در رقابت با فورد فیستا

در حالیکه تاکنون تنها بخشی از این مدل‌های هیبریدی یاریس از نظر مصرف سوخت اقتصادی محسوب می‌شوند، مدل‌های بنزینی کند، پرمصرف و ناجذاب جلوه کرده‌اند.

چالش یاریس‌های تویوتا در رقابت با فورد فیستا

اما آخرین نسل از یاریس‌های 2019 تغییرات جالبی نشان می‌دهند و به موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر با آلایندگی کمتر و مصرف سوخت بهینه نسبت به مدل‌های قبلی با موتور 1.33 لیتری مجهزند. موتورهای جدید با گشتاور 136 نیوتن‌متر و قدرت 110 اسب‌بخار با یک سامانه انتقال قدرت 6 سرعته هماهنگی داشته و شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن به 11 ثانیه می‌رسد.

چالش یاریس‌های تویوتا در رقابت با فورد فیستا

در نمای خارجی نیز تغییرات پویاتری نسبت به نسخه‌های سال 2017 ارائه شده و رنگ‌های جدید یارس‌های جدید را پر جنب‌و‌جوش نشان می‌دهند. با این وجود فضای داخلی همچنان ترکیبی از مزایا و ضعف‌ها را با هم دارد. در حالیکه فضای داخلی خودرو برای کلاس خودرواش بزرگ و جادار محسوب می‌شود، طراحی و ارگونومی آن در برابر رقبای تازه وارد ویژگی رقابتی کمتری را نشان می‌دهد.

چالش یاریس‌های تویوتا در رقابت با فورد فیستا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *