اخبار خودرو

نگرانی از هک گسترده خودروهای تویوتا، هیوندایی و کیا

نقص سیستم رمزگذاری خودروهای بدون سوئیچ شرکت‌های تویوتا، هیوندایی و کیا به هکرها امکان خواهد داد تا با غیرفعال کردن سیستم ضد سرقت آنها، برای دزدیدن آنها اقدام کنند.

به نقل از آرس تکنیکا، خودروهای بدون کلید برای بازکردن درب مبتنی بر استفاده از سیستم‌های بی سیم رادیویی هستند و ضعف سیستم رمزگذاری آنها، سرقت داده‌های رد و بدل شده و سواستفاده از آنها برای هک کردن خودروهای مختلف را تسهیل می‌کند.

بررسی‌های محققان بلژیکی و انگلیسی نشان می‌دهد هکرها می‌توانند از روش دیگری نیز برای نفوذ به خودروهای پیشرفته استفاده کنند. این روش مبتنی بر هک تراشه‌هایی است که در سیستم‌های ضد سرقت خودروهای مذکور به کار می‌رود.

یک آسیب پذیری امنیتی در سیستم رمزگذاری این تراشه‌ها به هکرها امکان می‌دهد تا تنها با استفاده از یک پیچ گوشتی بتوانند تراشه‌های مذکور را غیرفعال کرده و برای سرقت خودروها اقدام کنند.

محققان هشدار می‌دهند که کل فرایند مذکور چند ثانیه به طول می‌انجامد و لذا شرکت‌هایی مانند تویوتا، هیوندایی و کیا باید هر چه سریع‌تر به منظور به روزرسانی سیستم‌های رمزگذاری تراشه‌های ضد سرقت خودروهای خود اقدام کنند. بخش عمده این مشکل مربوط به سیستم رمزگذاری ابداع شده توسط شرکت تگزاس اینسترومنت آمریکاست که دی اس تی ۸۰ نام دارد.

مشکل یادشده بخش زیادی از تولیدات این سه شرکت از سال ۲۰۱۰ تا به امروز را در بر می‌گیرد. خودروی مدل اس شرکت تسلا هم از این مشکل در امان نیست. هیچیک از این شرکت‌ها در این مورد واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *