اخبار خودرو

نیسان جوک در کشورهای دیگر چقدر می ارزد؟

نیسان جوک در کشورهای دیگر چقدر می ارزد؟

با ما همراه باشید تا ببینیم خودروی نیسان جوک در دیگر کشورهای دنیا از چه ارزشی برخوردار است.

تولید خودروی نیسان جوک با نام مستعار Infiniti ESQ، از سال‌ ۲۰۱۰ میلادی آغاز شد. در همان ابتدای فروش نیسان جوک، استقبال گسترده از این خودرو در بازارهای جهانی سبب شد تا کمپانی‌های بزرگ خودروسازی برای از بین بازار موفق نیسان دست به کار شوند. این خودرو در 3 مدل با نام‌های اسکای پک، پلاتینیوم و اسپرت از طریق مناطق آزاد وارد بازار ایران شد و هم اکنون در کشورمان به یکی از محبوب‌ترین و البته پرفروش‌ترین خودروها تبدیل شده است.

در 2 مدل اسکای پک و پلاتینیوم، با در نظر گرفتن پیشرانه‌ ۴ سیلندر با حجمی معادل ۱۵۹۸ سی‌سی، شاهد ۱۱۷ اسب بخار هستیم. این میزان اسب بخار می‌تواند نیسان جوک را به حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت برساند. در مدل اسپرت شاهد پیشرانه‌ای با حجمی معادل ۱۶۱۸ سی‌سی به همراه سیستم توربوشارژ هستیم که این پیشرانه توربوشارژ توانایی تولید ۱۹۰ اسب بخار را دارا است و می‌تواند حداکثر سرعت مدل اسپرت را به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ارتقا دهد. حجم باک این 3 مدل ۴۶ لیتر اعلام شده و مصرف سوخت مدل‌های اسکای پک و پلاتینیوم ۶٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر و مدل اسپرت ۶٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر عنوان شده ‌است. از امکانات و ویژگی‌های مثبت خودروی نیسان جوک می‌توان به ترمز ضد قفل ABS، تقسیم‌کننده‌ نیروی ترمز، کیسه‌های اصلی در جلو و پرده‌ای در عقب، هشدار فشار باد لاستیک‌ها، چراغ روشنایی روز و تغییر ارتفاع نور چراغ جلو اشاره کرد.

به نظر شما خودروی محبوب نیسان جوک در کشورهای دور و نزدیک با چه قیمتی خرید و فروش می‌شود؟ در ادامه به بررسی این موضوع در کشورهای امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا و مقایسه ارزش آن‌ها با توجه به آگهی ‌های خرید نیسان جوک در سایت دیوار خواهیم پرداخت.

نیسان جوک در کشورهای دیگر چقدر می ارزد؟

در کشور ایران بهای در نظر گرفته شده برای خرید هر یک از مدل‌های نیسان جوک بدین گونه است:

نیسان جوک مدل اسکای پک: حدود 186000000 میلیون تومان

نیسان جوک مدل پلاتینیوم: حدود 197000000 میلیون تومان

نیسان جوک مدل اسپرت: حدود 245000000 میلیون تومان

امارات متحده عربی

این خودرو در هر 3 مدل اسکای پک، پلاتینیوم و اسپرت در کشور امارات متحده عربی خرید و فروش می‌شود که بهای در نظرگرفته شده برای هر مدل از این خودرو به شرح زیر می‌باشد:

نیسان جوک مدل اسکای پک: 64000 درهم معادل 74000000 میلیون تومان

نیسان جوک مدل پلاتینیوم: 74000 درهم معادل 85000000 میلیون تومان

نیسان جوک مدل اسپرت: 83750 درهم معادل 96000000 میلیون تومان

با مقایسه ارقام فوق به راحتی می‌توان متوجه اختلاف قیمت بسیار زیادی که البته در کشور ما امری طبیعی است، شد. این امر نشان دهنده آن است که وارد کننده محصولات این کمپانی، بهایی حتی فراتر از گمرک و مالیات سنگین از خریداران دریافت می‌کند. اگر به قسمت خرید نیسان جوک در بخش خودروی سواری سایت دیوار رجوع کنید، می‌توانید خودروهای صفر یا کارکرده در مدل‌های مختلف را با همان قیمت‌های مصوب و یا حتی پایین‌تر از آن مشاهده کنید. به طور مثال در سایت دیوار قیمت نیسان جوک مدل سال 2014 با 46000 هزار کارکرد، نزدیک به 110 میلیون تومان آگهی شده است.

آمریکا

بسیاری از کارشناسان مطرح معتقدند، موفقیت نیسان جوک در آمریکا به پایان راه خود نزدیک شده است. آمار و ارقام‌های منتشر شده نشان از استقبال کم خریداران از این خودرو در آمریکا در مقایسه با کشورهای اروپایی دارد. با این وجود، کمپانی بزرگ نیسان قصد ترک بازار پر رونق آمریکا را ندارد و در حال آماده‌سازی زمینه‌ای برای جایگزینی جوک با مدل جدیدی به نام نیسان کیکس است. این اقدام می‌تواند خرید نیسان را در بازارهای آمریکا هم‌چنان پا برجا و قوی نگه دارد. در ایالات متحده آمریکا، خرید نیسان جوک فقط به مدل اسپرت آن محدود می‌شود. این مدل در آمریکا در یکی از وب‌سایت‌هایی که مانند سایت دیوار است، 21765 دلار قیمت‌گذاری شده است؛ که اگر قیمت معادل آن را  با دلار ۱۰ هزار تومانی این روزها محاسبه کنیم مبلغی در حدود 218 میلیون تومان می‌شود. در میان آگهی‌های خرید نیسان جوک در بخش خودروی سواری سایت دیوار به راحتی می‌توانید مدل مورد نظر خود را با توجه با سال ساخت با قیمتی مناسب پیدا کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

منبع: 1car.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *