اخبار خودرو

نیسان ماکسیما کارکرده؛ انتخابی معقول در شرایط نابسامان بازار خودرو

خودرو بانک/ نیسان ماکسیما را باید یکی از موفق ترین خودروهای تاریخ صنعت خودرویی کشور بدانیم. محصول چند ساله پارس خودرو که از تنها خودروهای شش سیلندری بوده که روی خط تولید یک خودروساز داخلی رفته است. نیسان ماکسیما از همان بدو ورود به بازار ایران توانست فروش فوق العاده ای را کسب کند و چهره محافظه کار، موتور حجیم و پرقدرت و ارایه در سگمنتی که در آن زمان هیچ رقیبی نداشت، همگی توانست برگ های برنده ماکسیما در بازار باشد تا نام آن تا سال ها جاودانه شود.

AndroidOnlineNewsImage
اما حال با شرایط نابسامان خودرویی کشور و افزایش ناگهانی قیمت ها، صفر کیلومترهای بازار هر روز قیمت جدیدی دارند و از دسترس بسیاری دور شده اند و مجدداً خودروهای کارکرده در نظر خریداران آمده اند. خودروهای کارکرده اگرچه افزایش قیمت داشته اند اما نه مانند کارکرده ها و شرایط مناسب تری نسبت به خودروهای صفر کیلومتر از نظر قیمتی دارند.

نیسان ماکسیما در حال حاضر در بازار آزاد قیمت های بسیار متنوعی دارد و هر صاحب خودرویی قیمتی را در این اوضاع نامعلوم درخواست می کند. حتی بعضی دل را به دریا زده و قیمت های نجومی بالای 200 میلیونی را برای ماکسیما خود در خواست کرده اند که باید گفت بیش از حد دلخوشی است و واقعاً گرفتن ماهی از آب گل آلود است! توصیه می کنیم اگر واقعاً قصد هزینه ای بیش از 200 میلیون برای خرید یک خودرو را دارید با این قیمت ها خرید مزدا 3 جدید صفر کیلومتر به مراتب عاقلانه تر است.

AndroidOnlineNewsImage

اما به شرایط قیمتی ماکسیما ها در بازار آزاد برگردیم. اگر کمی جستجو کنید، تعداد بسیار زیادی نیسان ماکسیما در مدل های 90 و 91 با دنده اتوماتیک را خواهید یافت که حدود 100 هزار کیلومتر کار کرده اند و از نظر فنی نیز کاملاً سالم هستند. با توجه به شرایط بازار برای چنین خودرویی آگهی هایی بین 140 تا 150 میلیون تومان وجود دارند که عدد کاملاً مناسب تری نسبت به قیمت های بالاتر است. به نظر می رسد برای چنین خودرویی حتی رقم های 180 میلیونی که بعضاً مشاهده می شود کمی بیش از حد زیاد است و گزینه های بهتری در آن رنج وجود دارد. البته در باازر آزاد مدل های پایین تر همچون مدل های 88 نیز وجود دارد که قیمتی هایی در حدود 120 میلیونی دارند. البته این تمام رنج قیمتی نیسان ماکسیما نیست و اگر اصرار به خرید ماکسیما دارید و بودجه کافی ندارید، می توانید مدل های 82 تا 85 که از نظر فنی سالم هستند و احتمالاً با این کارکرد بدنه رنگ شدگی نیز دارد را با قیمت هایی زیر 75 میلیون تومان خریداری کنید که اگر از نظر فنی از سلامتی آن مطمئن هستید به نظر می رسد انتخاب نسبتاً خوبی خواهد بود. صد در صد در این رنج قیمتی برای سرمایه گذاری جامعه بیشتر به سمت خودروهایی چون رنو ساندرو رفته است اما به نظر می رسد برای استفاده بلند مدت و خانوادگی، اگر نمونه کارکرده ماکسیما با شرایط خوب نگهداری را یافتید، گزینه مناسب تری خواهد بود.

نیسان ماکسیما با توجه به عقبه و سابقه خوب در بازار، همیشه مورد توجه بوده و خرید و فروش آن به راحتی انجام می شود و حتی قطعات یدکی مناسب در بازار نیز به وفور یافت می شود که از نکات خوب این خودرو است

AndroidOnlineNewsImage

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *