اخبار خودرو

هرآنچه باید در مورد جدیدترین شاسی‌ بلند “کیا”بدانید

کیا پرش بزرگی کرده و پیشرفت‌های زیادی را به عالم خودروسازی جهان نشان داده است. این خودروسازی با فاصله گرفتن از گذشته، از طبقه متوسط فاصله گرفته و توانمندی‌های جدید خود را نشان می‌دهد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران ، این خودروساز کره‌ای طیف گسترده‌ای از کیفیت، در محدوده گسترده‌ای از خودروها مانند کیا “سید” کامپکت، سدان اسپورت استینگر و K900 لوکس از خود نشان می‌دهد.

اما اینک این سوال مطرح است که برند خواهر هیوندایی دقیقا چه جایگاهی دارد و در چه مکانی ایستاده است؟

کیا اینک در مرحله تولید خودرویی به نام “تلوراید” است. تلوراید یک SUV عضلانس است که مدل مفهومی آن برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی دیترویت 2016 به نمایش درآمد. براساس گزارشات ویژه این خودرو به زودی وارد خط تولید خواهد شد و شباهت ظاهری خود به مدل مفهومی را حفظ خواهد کرد.

ظاهر عضلانی و مکعبی شکل

تلوراید 2020 کیا: هرآنچه باید در مورد جدیدترین شاسی‌یلند کیا بدانید

بسیاری از خودروهایی که وارد خط تولید می‌شوند به ندرت به مدل مفهومی خود شبیه‌اند. تلوراید نیز از این روند مستثنی نیست، اما در مجموع شباهت‌های ریز و ظریف خود به مدل مفهومی را حفظ کرده است.

خودرو ظاهر عضلانی خودرا در نسخه تولیدی از دست نخواهد داد، با این وجود شکل و جایگاه چراغ‌‌ها و جلوپنجره در نسخه تجاری اندکی تغییر خواهد کرد. اگر از اطراف به این خودرو نگاه کنید، خودرو معمولی‌تر به نظر می‌رسد، اما عناصر منحصر به فردی مانند نوارهای کرومی روی ستون b روی آن خودنمایی می‌کند.

در انتهای خودرو، درب انتهایی، چراغ‌های LED عمودی، لامپ‌ها و اگزوز دو بخشی نیز در مستحکم نشان دادن خودرو موثرند.

جایگاه کلاسیک و کاربردی در سه ردیف

تلوراید 2020 کیا: هرآنچه باید در مورد جدیدترین شاسی‌یلند کیا بدانید

از نگاه درونی این خودرو در پله‌ای بالاتر از سورنتو می‌ایستد. تلوراید با داشتن فضای زیاد برای 8 مسافر در تریم پایه در سطحی بالاتر ارائه خواهد شد. البته در مدل‌های 7 صندلی سرنشینان ردیف دوم فضای بیشتری را در اختیار خواهند داشت و روی صندلی‌های ویژه کاپیتانی می‌نشینند. در تمامی مدل‌ها صندلی‌ها، قابلیت تغییر موقعیت داشته و مسافران به فضاهای ذخیره زیاد، نگه‌دارنده‌های فنجان و خروجی‌های USB مجهز می‌شوند. بنابراین هرآنچه را که شما از یک خودروی کاربردی انتظار دارید در این مجموعه با طراحی هیجان‌انگیزتر در اختیار خواهید داشت.

بحث‌برانگیزترین بخش این خودرو ارائه کابین لوکس آن خواهد بود. بخشی که به مواجه آلمان و کره در روند طراحی و مواد می‌پردازد. امیدواریم که سقف بزرگ پانورامیک و همین‌طور سامانه اطلاعات و سرگرمی کامل آن که به سبک خودروهای مرسدس ساخته شده از مدل مفهومی به نسخه تولیدی منتقل شود.

تلوراید قابلیت استفاده از فناوری‌های کارپلی اپل یا اتو اندروید را دارد. سامانه‌های کمک راننده ترمز اضطراری خودکار، سامانه ممانعت برخورد از جلو، دوربین‌های 360 درجه، سامانه نگه‌دارنده بین خطوط، سامانه شناسایی عابران و نقاط کور نیز از دیگر ویژگی‌های کمکی این خودرو محسوب می‌شوند.

قلب تپنده زیر درب موتور

تلوراید 2020 کیا: هرآنچه باید در مورد جدیدترین شاسی‌یلند کیا بدانید

در زیر درب موتور مدل مفهومی یک مجموعه  400 اسب‌بخاری قرار داشت. این مجموعه از یک مدل 3.5 لیتری V6 با توان 270 اسب‌بخار و یک موتور الکتریکی 130 اسب‌بخاری تشکیل شده است. با این وجود بعید به نظر می‌رسد در در نسخه تولیدی از این مجموعه مولد قدرت استفاده شود. پیش‌بینی می‌شود  کیا در این خودرو از موتورهای ارتقاء یافته سورنتو با حجم 3.3 لیتر V6 با قدرت 290 اسب‌بخار بهره گیرد. این قدرت از طریق یک سامانه انتقال قدرت 8 سرعته به 4 چرخ خودرو منتقل می‌شود.

رقبا

آمریکا اولین بازار هدف تلوراید محسوب می‌شود و این خودرو قرار است به رقابت با فولکس‌واگن اطلس، فورد اکسپلورر، شورلت تراورس، هوندا پایلوت و سوبارو اسنت بپردازد.

انتظار داریم نسخه تولیدی این خودرو قبل از پایان سال جاری معرفی شده و فروش آن در سال 2019 آغاز گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *