همه چیز درباره خودروی الکتریکی جدید هوندا که به زودی به بازار می آید

خودرو الکتریکی هوندا

چندی پیش، هوندا با نمایش یک خودروی مفهومی الکتریکی “اوربان” در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت خبرساز شد.

اندکی بعد خبرهای ساخت نمونه تولیدی این خودرو یکی پس از دیگری منتشر شدندو سرانجام در سال ۲۰۱۸ خودروساز ژاپنی از تولید و فروش نمونه‌های تجاری آن در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

به نقل از “موتور۱“،اینک هوندا برخی  از مشخصات عملکردی خودروی الکتریکی خود را اعلام کرد.

پس از انتظارات فراوان طرفداران، سرانجام هوندا برخی مشخصات عملکردی و فنی خودروی الکتریکی e را اعلام کرد.

هر چه از هوندای الکتریکی نمی‌دانید

هوندا برای این خودرو از موتور الکتریکی با قدرتی برابر ۱۵۰ اسب‌بخار استفاده می‌کند که گشتاوری حدود ۳۰۰ نیوتن‌متر دارد. این اعداد برای طرفداران خودروهای قدرتمند چندان دلچسب نخواهد بود، اما نکته قابل توجه این است که ما با یک خودروی شهری سر و کار داریم.

پلت‌فرم این خودرو یک نسخه دیفرانسیل عقب است و خودرو می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی حدود ۲۰۰ کیلومتر را بپیماید. دیفرانسیل عقب خودرو باعث قدرت و  گردش بهتر در خودرو شده و در فضاهای تنگ قابلیت حرکتی بیشتری را برای خودرو رقم می‌زند. به همین دلیل نام “شهری” برای آن برازنده به نظر می‌رسد.

براساس ادعای هوندا این خودرو بسیار واکنشی، دینامیک، عملکردی است و راندمان فوق‌العاده ای از خود نشان می‌دهد. هوندا e به دلیل داشتن “حالت اسپورت” شتاب‌گیری خوبی را از خود نشان می‌دهد.

هر چه از هوندای الکتریکی نمی‌دانید

باتری خودرو در کف خودرو قرار گرفته و حدود ۵۰ سانتی‌متر از کف خودرو فاصله دارد. از طرفی وزن این خودرو با فرایند  ۵۰ -۵۰  توزیع شده  که هندلینگ بهتر حرکت منجر می‌شود.

هندلینگ هوندای الکتریکی برجسته نشان می‌دهد و در تغییر مسیر ناگهانی یا جابه‌جایی بین خطوط، آرامش را به راننده و سرنشین منتقل می‌کند.

هوندا بر این باور است این خودروی الکتریکی در کلاس خود، به الگو و سنگ محک تبدیل خواهد شد.

هر چه از هوندای الکتریکی نمی‌دانید

باتری در نوع خود از انواع سبک‌ترین‌هاست و ۳۵.۵ کیلووات ظرفیت دارد. انتخاب این باتری به دلیل کاش وزن خودرو صورت گرفته است. ۸۰ درصد این باتری با شارژرهای سریع در ۳۰ دقیقه شارژ می‌شود.

از دیگر فاکتورهایی که به کاهش وزن این خودروی الکتریکی شهری کمک کرده مواد جدید در ساخت بدنه و حتی فضای داخلی است. این مواد سبک بوده و استحکام زیادی را از خود نشان می‌دهند. خودرو از ترمز احیای خودکار نیز سود می‌برد و احتمالا با یک پدال به مشتریان عرضه خواهد شد.

هر چه از هوندای الکتریکی نمی‌دانید

همانند اکثر خودروهای الکتریکی، هوندا e خودرویی با یک پدال خواهد بود چراکه از ترمز احیا شونده‌ی اتوماتیک سود خواهد برد.

نسخه تولیدی این خودرو در نمایشگاه فرانکفورت سال جاری معرفی خواهد شد و پیش از آن شاهد نسخه پروتوتایپ هوندای الکتریکی در فستیوال “گودوود” خواهیم بود.

هر چه از هوندای الکتریکی نمی‌دانید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید