موتور سیکلت و دوچرخه

هوندا CB-F کانسپتی با ظاهر کلاسیک

پس از لغو برگزاری سی و هشتمین نمایشگاه موتورسیکلت اوزاکا، هوندا از کانسپت CB-F به‌صورت آنلاین رونمایی کرد.

CBF concept 4

این موتورسیکلت‌ساز ژاپنی در خلق کانسپت CB-F نیم‌نگاهی به CB900F داشته‌اند، موتورسیکلتی که اولین بار در سال 1979 وارد بازار شد و در سال 2002 نیز شاهد احیای آن با هوندا 900 هورنت بودیم. با در نظر گرفتن این موضوع، موتورسیکلت جدید هوندا از طراحی کلاسیک و البته تکنولوژی مدرن قوای محرکه سود برده است.

Honda CB F Concept 2020 03

این بایک بر پایه یک ساختار سبک‌وزنی شکل گرفته که دارای فولاد با کشش بالا می‌باشد. همچنین موتورسیکلت مفهومی هوندا دارای دوشاخ جلوی یکپارچه و بخش جانبی آلومینیومی است.

Honda CB F Concept 2020 01

از جمله عناصر طراحی کلاسیک CB-F کانسپت می‌توان به چراغ جلوی گرد و ساده، رنگ نقره‌ای و آبی قدیمی، عناصر مشکی‌رنگ بدنه، اگزوز کروکی و صندلی چرمی ساده اشاره کرد.

Honda CB F Concept 2020 06

اما نیروبخش این موتورسیکلت پیشرانه 4 سیلندر 4 سوپاپه با حجم 998 سی‌سی می‌باشد. هوندا قدرت و گشتاور این پیشرانه را اعلام نکرده اما گفته که پیشرانه یاد شده با یک گیربکس 6 سرعته دستی همکاری می‌کند.

همچنین ژاپنی‌ها نگفته‌اند که این کانسپت به مدلی تولیدی بدل خواهد شد یا خیر؛ اما هوندا اعلام کرده پس از لغو نمایشگاه موتورسیکلت اوزاکا اقدام به راه‌اندازی نمایشگاه مجاری هوندا در وب‌سایت خود کرده و آنجا می‌توانید 29 موتورسیکلتی که قرار بود در اوزاکا به نمایش درآیند را ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *