هوندا CB-F کانسپتی با ظاهر کلاسیک

موتورسیکلت هوندا CB-F کانسپت

پس از لغو برگزاری سی و هشتمین نمایشگاه موتورسیکلت اوزاکا، هوندا از کانسپت CB-F به‌صورت آنلاین رونمایی کرد.

هوندا CB-F کانسپتی با ظاهر کلاسیک

این موتورسیکلت‌ساز ژاپنی در خلق کانسپت CB-F نیم‌نگاهی به CB900F داشته‌اند، موتورسیکلتی که اولین بار در سال ۱۹۷۹ وارد بازار شد و در سال ۲۰۰۲ نیز شاهد احیای آن با هوندا ۹۰۰ هورنت بودیم. با در نظر گرفتن این موضوع، موتورسیکلت جدید هوندا از طراحی کلاسیک و البته تکنولوژی مدرن قوای محرکه سود برده است.

هوندا CB-F کانسپتی با ظاهر کلاسیک

این بایک بر پایه یک ساختار سبک‌وزنی شکل گرفته که دارای فولاد با کشش بالا می‌باشد. همچنین موتورسیکلت مفهومی هوندا دارای دوشاخ جلوی یکپارچه و بخش جانبی آلومینیومی است.

هوندا CB-F کانسپتی با ظاهر کلاسیک

از جمله عناصر طراحی کلاسیک CB-F کانسپت می‌توان به چراغ جلوی گرد و ساده، رنگ نقره‌ای و آبی قدیمی، عناصر مشکی‌رنگ بدنه، اگزوز کروکی و صندلی چرمی ساده اشاره کرد.

هوندا CB-F کانسپتی با ظاهر کلاسیک

اما نیروبخش این موتورسیکلت پیشرانه ۴ سیلندر ۴ سوپاپه با حجم ۹۹۸ سی‌سی می‌باشد. هوندا قدرت و گشتاور این پیشرانه را اعلام نکرده اما گفته که پیشرانه یاد شده با یک گیربکس ۶ سرعته دستی همکاری می‌کند.

همچنین ژاپنی‌ها نگفته‌اند که این کانسپت به مدلی تولیدی بدل خواهد شد یا خیر؛ اما هوندا اعلام کرده پس از لغو نمایشگاه موتورسیکلت اوزاکا اقدام به راه‌اندازی نمایشگاه مجاری هوندا در وب‌سایت خود کرده و آنجا می‌توانید ۲۹ موتورسیکلتی که قرار بود در اوزاکا به نمایش درآیند را ببینید.

منبع
برگشت به بالا