اخبار خودرو

هکرها اطلاعات ۳.۱ میلیون مالک انواع تویوتا و لکسوس را سرقت کردند

تویوتا وقوع دومین حمله هکری به خود را در پنج هفته اخیر تأیید کرده و از سرقت اطلاعات مالکان ۳.۱ میلیون خودروی تویوتا و لکسوس خبر داده است.

به نقل از زددی نت، پنج هفته قبل شعبه تویوتا در استرالیا از سرقت برخی اطلاعات خریداران تولیدات خود خبر داده بود و حالا دفتر مرکزی تویوتا در ژاپن وقوع حمله هکری مشابهی را تأیید کرده است.

بر همین اساس، هکرها به سیستم‌های فناوری اطلاعات تویوتا نفوذ کرده و داده‌های متعلق به خریداران تولیدات این شرکت خودروسازی در چند زیرمجموعه آن را دزدیده اند. برخی از این زیرمجموعه‌ها از جمله شرکت‌های هولدینگ تویوتا محسوب می‌شوند و برخی دیگر شعبه‌های تویوتا در شهرهای مختلف ژاپن هستند.

سرورهای هک شده در مجموع حاوی اطلاعات ۳.۱ میلیون نفر مشتری تویوتا بوده و تحقیقات در مورد حجم و محتوای دقیق اطلاعات هک شده در جریان است. اگر چه اطلاعات مالی خریدهای مردم بر روی این سرورها ذخیره نشده بودند، اما ظاهراً برخی اطلاعات شخصی مهم دیگر بر روی آنها موجود بوده است.

تویوتا به ماهیت و جزئیات این داده‌های مسروقه اشاره نکرده است اما با صدور اطلاعیه‌ای از تمامی افرادی که داده‌های خصوصی شأن هک شده، عذرخواهی کرده و از بررسی‌های گسترده در این زمینه خبر داده است.

منبع

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. هکر ها احتمالا آدرس خریدارن رو لازم داشتن
  خودروهای تویوتا خصوصا suv ها بسیار برای تروریستها مورد توجه می باشند
  زیا عمر طولانی
  مصرف سوخت پایین
  و فدرت مانور بالایی دارند
  در مطالعه در فرایند شکل گیری گروهای تروریستی بطور خاص گروه داعش مشخص شد این گروها خوردوهای تویوتا مورد استفاده خود را حتی از کشور های بسیار دور تر از مدتها قبل به سرقت برده بودند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *