نقد، بررسی و معرفی خودرو

هیولای آمریکایی: جیپ رانگلر 6 چرخ!

خودروهای 6 چرخ همیشه محبوبیت زیادی در بین طرفداران داشته‌اند و این محبوبیت نه تنها به خاطر توانایی‌های آفرود آن‌هاست بلکه ظاهر این خودروها نیز نقش زیادی در جذابیت بالایشان دارد؛ اما مسئله این است که چنین خودروهایی در صنعت زیاد دیده نمی‌شوند.

jeep wrangler 6x6 bruiser conversions 19
همین الان خریداران می‌توانند از بین مرسدس بنز G63، کان فلایینگ هانتسمن و هنسی ولوسی رپتور یکی را خریداری کنند. افرادی که به دنبال خودرویی خشن‌تر و گیراتر هستند می‌توانند Devel Sixteen را سفارش دهند که قیمت بسیار گرانی داشته اما خب افرادی که دنبال خودرویی خاکی‌تر همچون جیپ هستند باید چه بکنند؟

jeep wrangler 6x6 bruiser conversions 30
خب چند سال پیش چینی‌ها چنین کاری انجام داده بودند اما واقعاً خودرویی 6 چرخ و توانا از جیپ در بازار دیده نشده است؛ اما اخیراً یک کمپانی با نام Bruiser Conversions تصمیم گرفته جیپ رانگلر JK را به یک جانور مخوف 6 چرخ تبدیل کند.

این خودرو قبلاً در نمایشگاه سما لاس‌وگاس معرفی شده و کاملاً جلب‌توجه نموده است اما اخیراً توجه اصحاب رسانه به آن جلب شده است.

jeep wrangler 6x6 bruiser conversions 21
در آغاز باید گفت این خودرو دارای بدنه‌ای طویل‌تر برای جای دادن اکسل اضافی بوده و همچنین یک محفظه بار روباز در عقب دارد که از جنس چوب بلوط می‌باشد. از دیگر تغییرات می‌توان به افزایش ارتفاع خودرو از سطح زمین، سیستم تعلیق سفارشی، وینچ جلو و رینگ‌های آلیاژی مخصوص با لاستیک‌های آفرود میکی تامپسون اشاره کرد. با این تفاسیر مشخص است که رانگلر مورد بحث از هر مانعی می‌تواند به راحتی عبور کند.

jeep wrangler 6x6 bruiser conversions 25
دیگر ویژگی‌های این هیولای آمریکایی عبارت‌اند از رنگ سبز مات بدنه، آینه‌های جانبی جدید با چراغ‌های راهنمای LED، سپرهای فولادی و چراغ میله‌ای سفارشی نصب شده روی ستون‌های A.

jeep wrangler 6x6 bruiser conversions 38
Bruiser Conversions می‌تواند تمامی نسخه‌های JL، JK و TJ رانگلر با مشخصات گوناگون را به یک هیولا تبدیل کند و در آن‌ها نه تنها از پیشرانه LS3 بلکه از قلب‌های تپنده 8 سیلندر همی یا توربودیزل کامینز نیز سود ببرد.

jeep wrangler 6x6 bruiser conversions 37
اما فعلاً این هیولای 6 چرخ از پیشرانه 8 سیلندر LS3 جنرال موتورز که قدرت 480 اسبی داشته و همچنین به جعبه انتقال اطلس 3.0 مجهز است استفاده می‌کند.

 

منبع: pedal.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *