اخبار خودرو

هیوندای رسما وانت ساز شد

هیوندای رسما وانت ساز شد

کراس اوور کامپکت کرتا (Creta) یکی از جدیدترین محصولات هیوندای برای بازار کشورهای در حال توسعه بوده و رقیبی برای فورد اکو اسپورت و رنو داستر به شمار می رود.
این خودرو که در برخی بازارها با نام IX25 و کانتوس شناخته می شود، برای اولین بار به عنوان یک اتومبیل مفهومی در نمایشگاه بین المللی پکن 2014 در معرض دید عموم قرار گرفت و چند ماه بعد نسخه تولیدی آن وارد خیابان ها شد.
بر اساس گزارشی که در سایت کار اند درایور برزیل منتشر شده، ظاهرا تولید نسخه پیکاپ این کراس اوور مورد موافقت مدیران هیوندای قرار گرفته و از سال 2018 وارد خیابان های برزیل خواهد شد. انتظار می رود نمایشگاه خودروی سائوپائولو در سال بعد میزبان این پیکاپ کوچک کره ای باشد.
شاید هیوندای کرتا و کیا KX3 چندان برای علاقه مندان به خودرو شناخته شده نباشند؛ اما باید اشاره کنیم که این دو کراس اوور کوچک نقشی کلیدی در رشد آمار فروش امسال گروه هیوندای-کیا داشته اند.
نسخه پیکاپ کرتا بر روی پلت فرم فعلی و برای رقابت با فیات Toro و داستر Oroch در برزیل مونتاژ خواهد شد.
اگر چه تاکنون جزییات دقیقی درباره پیشرانه این پیکاپ منتشر نشده اما احتمالا در نسخه تک کابین با موتور 1.6 و در نسخه دو کابین با موتور 2 لیتری چهار سیلندر به صورت دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل ارایه می شود.
هیوندای رسما وانت ساز شد
حدود دو ماه پیش هیوندای با معرفی پیکاپ کانسپت Creta STC در نمایشگاه خودروی سائوپائولو خبرساز شد.
پیش از این و در نمایشگاه دیترویت سال 2015 نیز، این کمپانی کره ای با پیکاپ سانتاکروز حاضر شده بود؛ پیکاپی که احتمالا از اواخر سال 2018 به عنوان مدل سال 2019 تولید خواهد شد.
هیوندای بعد از ورود به سگمنت های مختلف، این بار قصد دارد شانس خود را در بخش پیکاپ ها امتحان کند. شاید بازار برزیل به دلیل حضور عمدتا رقبای درجه دو و درجه سه، بتواند به بستری مناسب برای کسب تجربه هیوندای در ساخت پیکاپ تبدیل شود.
منبع: 1car

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *