اخبار خودرو

وضعیت ثبت نام و فروش سایپا و ایرانخودرو

تاکنون ۲۳ هزار خودروی سایپا پیش فروش شده است

عصر خودرو- معاون ارتباطات گروه خودروسازی سایپا: عرضه محصولات این گروه خودروسازی ادامه دارد و در طرح پیش فروش عید فطر، حدود ۲۳ هزار پیش فروش خودرو از طریق اینترنت یا نمایندگی ها انجام شده است.

وی افزود: با توجه به این که اخیرا مشکلاتی در پیش فروش خودرو بوجود آمده برنامه اصلی ما این است که خودرو را بدست مشتری اصلی برسانیم و برای همین، با هر کد ملی تنها یک خودرو می تواند ثبت نام صورت پذیرد.

نظری با اشاره به افزایش تولید این خودروساز افزود: در پنج ماه نخست سال، سایپا 36 درصد افزایش تولید داشته است و بیش از 127 هزار خودرو به مردم تحویل داده ایم.

وی ورود واسطه ها را موجب التهابات اخیر در بازار خودرو دانست و تصریح کرد: این خودروساز در روزهای اخیر 22 هزار و 800 خودرو و در خرداد ماه نزدیک به 44 هزار خودرو به مردم واگذار کرده است.

نظری میزان افزایش قیمت خودروها نسبت به سال گذشته را 9 درصد در خودروهای بالای 40 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: توصیه اکید ما به کسانی که مایل به پیش خرید خودروهای سایپا هستند این است که وجه خرید را تنها به حساب گروه خودروسازی سایپا واریز کنند و فقط از طریق پایگاه اینترنتی سایپا یا نمایندگی های مجاز این شرکت خرید کنند.

ایران خودرو از عرضه ۲۲۰ هزار دستگاه خودرو برای تنظیم بازار خبر داد

عصر خودرو- معاون فروش ایران خودرو با اشاره به این که از امروز به تدریج عرضه ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو به طور فروش قطعی آغاز شده است گفت: علاوه بر این ۶۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه پیش فروش و ۴۵ هزار دستگاه پیش فروش گروه خودرویی داریم و در مجموع ۲۲۰ هزار دستگاه خودرو روانه بازار مصرف می کنیم.

به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مصطفی خان کرمی درباره علت اختلال سایت پیش فروش خودروی این گروه خودروسازی با توصیه مردم به صبوری گفت: به دلیل تقاضای زیاد ناشی از حواشی بازار و تقدم تقاضا بر عرضه و ناکافی بودن پهنای باند اینترنت، سایت شلوغ و با کندی همراه است.

وی با اطمینان خاطر به متقاضیان واقعی خودرو، از فروش قطعی حدود 7 هزار دستگاه تاکنون خبر داد و گفت: علاوه بر این حدود 2700 دستگاه خودرو پیش فروش کرده ایم با اینحال بخشی از کندی سایت به دلیل فرایند چند مرحله ای تقاضای خودرو است و بخش دیگر هم از کندی درگاه بانک نشات می گیرد.

این مسئول گروه خودروسازی ایران خودرو از تکمیل مرحله به مرحله سایت فروش این شرکت خبر داد و در تشریح فرایند چندمرحله ای ثبت نام خرید خودرو گفت: بخشی از کندی سیستم به خاطر فیلترهای چک کننده ای است که برای محدود کردن تقاضای دلالان است و مانع از ثبت نام افرادی می شود که طی 6 ماه اخیر تقاضای خودرو کرده اند.

وی با تکذیب دپوی خودروهای تولید شده ،کل ظرفیت پارکینگ های ایران خودرو را حدود 6 هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: تولید روزانه ایران خودرو میانگین 2500 دستگاه است و اگر در حال حاضر 3500 دستگاه در انبارها موجودی داریم از انباشت خودروهایی نشات می گیرد که در این چند روز تعطیلات گذشته عرضه نشده است.

کرمی همینطور با تاکید بر این که ایران خودرو برای پاسخگویی به نیاز بازار ظرفیت تولید خود را افزایش داده است گفت: آمار تولید محصولات ایران خودرو را از ابتدای امسال تاکنون حدود 120 هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: از این تعداد حدود 116 هزار و 500 دستگاه فاکتور و تحویل متقاضیان شده است.

LogoLicious 20180606 181205

وی در عین حال با تاکید بر این که بزرگترین تولید کننده خودروی کشور مشکلی از نظر واگذاری خودرو ندارد گفت: اگر متقاضیان با وجود کندی سیستم برای ثبت خرید عجله دارند می توانند به تعمیرگاههای مرکزی ایران خودرو و نمایندگی مرکزی ایران خودرو در بزرگراه یادگار امام مراجعه و تقاضایشان را ثبت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *